Xiaomi MI MIX 4 PRO MAX certyfikowany

Xiaomi MI MIX 4 PRO MAX certyfikowany

Xiaomi Mi MIX 4 Pro Max – tak nazywać ma się następca z serii MIX. Wyświetlacz tego smartfona będzie pochodził od chińskiego dostawcy Huaxing Optoelectronics. W zeszłym miesiącu urządzenie Xiaomi o numerze modelu M2011J18C przeszło audyt i certyfikację TENAA.

Według @DigitalChatStation urządzenie to jest pierwszym składanym smartfonem od Xiaomi. Twierdzi też, iż ekrany składane do wewnątrz nie są jednak tak świetne.

Według założyciela i dyrektora generalnego DSCC Ross Young, Xiaomi zaprezentuje trzy składane smartfony w 2021 roku. Urządzenia te będą różnić się jednak sposobem ich składania:

  • do wewnątrz,
  • na zewnątrz,
  • z klapką.

Częstotliwość odświeżania ekranu w składanym telefonie Xiaomi wynosi 90 Hz. Producent nie wyklucza zastosowania również ekranów z odświeżaniem 120 Hz. Wyświetlacz ten wykorzystuje najnowszą technologię elastycznego szkła UTG firmy Samsung. Nowe urządzenie nosi kodową nazwę Cetus i będzie wyposażone w aparat o rozdzielczości 108 MP. Smartfon będzie działał pod kontrolą systemu Androidzie 11 z nakładką MIUI.

Czytaj też:  Polska premiera Redmi Buds 3 Pro, Mi Electric Scooter 3 i Mi Router AX9000

Wcześniejsze informacje wskazywały na to, że ekrany dostarczy Samsung. Analityk potwierdza, że to właśnie ta firma będzie dostawcą wyświetlaczy dla składanych smartfonów Xiaomi w przyszłości.

Xiaomi po raz pierwszy pokazało działający prototyp składanego smartfona na początku 2019 roku, mimo to od dwóch lat chiński producent nie zaprezentował komercyjnego urządzenia.

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.