Xiaomi i Qualcomm przenoszą pozycjonowanie na wyższy poziom

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Qualcomm Technologies, Inc. oraz Xiaomi ogłosiły wczoraj, iż pomyślnie zweryfikowały pozycjonowanie wykorzystując do testów Xiaomi 12T Pro z platformą mobilną Snapdragon 8+ Gen 1 w Niemczech. Qualcomm Meter-Level Positioning for Mobile zapewnia doskonałe możliwości lokalizacyjne i został po raz pierwszy wprowadzony przez Xiaomi za pośrednictwem modelu Xiaomi 11 Pro, jak i Xiaomi 11 Ultra w Chinach.

Źródło: XiaomiToday

Xiaomi i Qualcomm przenoszą pozycjonowanie na wyższy poziom

Dokładność pozycjonowania może poprawić wrażenia użytkownika smartfona w wielu scenariuszach, w tym w mapowaniu, prowadzeniu pojazdu oraz przy korzystaniu z innych aplikacjach mobilnych wykorzystujących pozycjonowanie. Na przykład umożliwia ona większą dokładność podczas używania:

  • Aplikacji do współdzielenia przejazdów w celu identyfikacji miejsc odbioru zarówno dla kierowcy, jak i pasażera.
  • Aplikacji fitness do śledzenia ruchów użytkowników podczas aktywności na świeżym powietrzu, w tym jazdy na rowerze i biegania.
  • Aplikacji nawigacyjnych w czasie rzeczywistym w pojazdach w celu zwiększenia dokładności na poziomie pasa ruchu dzięki większej szczegółowości map i dokładniejszym wskazówkom.

Ten bezprecedensowy poziom dokładności w komercyjnym smartfonie jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii Qualcomm Meter-Level Positioning for Mobile w połączeniu z usługami korekcji Trimble RTX. Po zintegrowaniu z platformami mobilnymi Snapdragon, Trimble RTX w znacznym stopniu zwiększa możliwości pozycjonowania telefonów klasy premium.

Testy weryfikujące dokładność, w tym testy jazdy, zostały przeprowadzone przez firmy Qualcomm Technologies, Xiaomi oraz Trimble w różnych scenariuszach, takich jak wiejskie drogi, czy też miejskie autostrady. Wykazały one wariancję pozycjonowania na poziomie miernika przy 95% poziomie ufności – rygorystycznym progu dla mobilnych technologii lokalizacyjnych.

Ten test to kolejny dowód na to, że Snapdragon zapewnia najlepsze wrażenia na urządzeniach mobilnych, jeszcze bardziej zwiększając przydatność smartfonów w naszym codziennym życiu. Ułatwia to znacznie prowadzenie samochodu, dojazdy do pracy i ogólne poruszanie się po świecie.

Francesco Grilli, wiceprezes ds. zarządzania produktem w Qualcomm Technologies, Inc

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Qualcomm Technologies i Trimble, aby zapewnić użytkownikom urzadzeń Xiaomi na całym świecie doskonałe wrażenia. Ten poziom dokładności umożliwi większej liczbie użytkowników wykorzystanie usług opartych na lokalizacji w ich aplikacjach mobilnych.

David Qin, dyrektor generalny Chip Platform w Xiaomi

Trimble i Qualcomm Technologies od dawna pracują nad innowacyjnymi technologiami lokalizacji mobilnej i nie możemy się doczekać, aby przenieść doświadczenia oparte na lokalizacji, w tym nawigację, gry, współdzielenie przejazdów, zlokalizowane informacje i inne, na nowy poziom. Cieszymy się, że razem z Qualcomm i producentami telefonów, takimi jak Xiaomi, możemy zapewnić użytkownikom smartfonów korzyści płynące z wykorzystania Trimble RTX.

Olivier Casabianca, wiceprezes ds. Usługi pozycjonowania Trimble

Źródło: Qualcomm

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner