Xiaomi Duka Small Q Ruler. Przydatny gadżet

Xiaomi Duka Small Q Ruler. Przydatny gadżet

To kolejny gadżet, który pojawił się na platformie Xiaomi Youpin. Duka, który na zlecenie Xiaomi wyprodukował urządzenie, w dość ciekawej formie zamknął elektroniczny przyrząd do mierzenia.

Urządzenie ma formę niewielkiego krążka. Można nim dokonywać pomiarów długości na 10 różnych powierzchniach. Maksymalna długość pomiaru to 9999 metrów, a pamięć wewnętrzna “miarki” mieści do 10 zapisów pomiarów. Wymiar liniowy to nie jedyny pomiar jakiego może dokonywać urządzenie. W zakres jego możliwości wchodzi pomiar natężenia dźwięków otoczenia, a także natężenia oświetlenia.

Xiaomi Duka Small Q Ruler jest niewielkim urządzeniem. Ma średnicę zaledwie 4,83 cm i waży tylko 30 gramów. Wbudowana bateria o pojemności 200 mAh w trybie czuwania przetrwa do 200 dni i umożliwia wykonanie do 3000 pomiarów na jednym naładowaniu. Ogniwo napełnimy za pośrednictwem wbudowanego portu USB-C.

Czytaj też:  Xiaomi testuje wyświetlacz Super AMOLED Samsung E5 LTPO

Sercem “miarki” jest procesor STM32. Jego zadaniem jest nie tylko przetwarzanie pomiarów dokonywanych przez umieszczony na obudowie, bardzo precyzyjny czujnik, ale również za wykonywanie obliczeń – choćby w postaci konwersji jednostek miary. Za ich wyświetlanie z kolei odpowiada ulokowany na jednej ze ścianek wyświetlacz LCD.

Dość napisać, że Xiaomi Duka Small Q Ruler umożliwia zmierzenie obwodu, długości w linii prostej (również krzywych), długości wszelkiego rodzaju łuków, wymiarów ciała, etc. Dodatkowo, ma możliwość ustawienia alertu dźwiękowego na osiągnięcie określonej długości.

Xiaomi Duka Small Q Ruler jest w sprzedaży, choćby w sklepie Banggood. Jego cena to niespełna 60 PLN.

Źródło i fot.: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.