Xiaomi Duka Small Q Ruler. Przydatny gadżet

Xiaomi Duka Small Q Ruler. Przydatny gadżet

To kolejny gadżet, który pojawił się na platformie Xiaomi Youpin. Duka, który na zlecenie Xiaomi wyprodukował urządzenie, w dość ciekawej formie zamknął elektroniczny przyrząd do mierzenia.

Urządzenie ma formę niewielkiego krążka. Można nim dokonywać pomiarów długości na 10 różnych powierzchniach. Maksymalna długość pomiaru to 9999 metrów, a pamięć wewnętrzna “miarki” mieści do 10 zapisów pomiarów. Wymiar liniowy to nie jedyny pomiar jakiego może dokonywać urządzenie. W zakres jego możliwości wchodzi pomiar natężenia dźwięków otoczenia, a także natężenia oświetlenia.

Xiaomi Duka Small Q Ruler jest niewielkim urządzeniem. Ma średnicę zaledwie 4,83 cm i waży tylko 30 gramów. Wbudowana bateria o pojemności 200 mAh w trybie czuwania przetrwa do 200 dni i umożliwia wykonanie do 3000 pomiarów na jednym naładowaniu. Ogniwo napełnimy za pośrednictwem wbudowanego portu USB-C.

Czytaj też:  MIUI 21.6.16

Sercem “miarki” jest procesor STM32. Jego zadaniem jest nie tylko przetwarzanie pomiarów dokonywanych przez umieszczony na obudowie, bardzo precyzyjny czujnik, ale również za wykonywanie obliczeń – choćby w postaci konwersji jednostek miary. Za ich wyświetlanie z kolei odpowiada ulokowany na jednej ze ścianek wyświetlacz LCD.

Dość napisać, że Xiaomi Duka Small Q Ruler umożliwia zmierzenie obwodu, długości w linii prostej (również krzywych), długości wszelkiego rodzaju łuków, wymiarów ciała, etc. Dodatkowo, ma możliwość ustawienia alertu dźwiękowego na osiągnięcie określonej długości.

Xiaomi Duka Small Q Ruler jest w sprzedaży, choćby w sklepie Banggood. Jego cena to niespełna 60 PLN.

Źródło i fot.: Xiaomi Today

Podziel się:

Przeczytaj też:
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.