Xiaomi Book S 12.4″ z procesorem Snapdragon 8cx Gen 2

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Ostatni zaprezentowany przez Xiaomi laptop pochodzi z listopada zeszłego roku; mam na myśli  Notebook Pro 14 z AMD Ryzen. Nie oznacza to jednak, że nie trwają prace nad nowymi laptopami firmy.

Xiaomi szykuje kilka nowych laptopów. Niedawno informowaliśmy Was o zbliżającej się premierze RedmiBook Pro 15 2022, który niedawno pojawił się w Geekbench z 10-rdzeniowym procesorem Intel Core i7-12650H. Zgodnie z tym, co możemy zauważyć w bazie danych Geekbencha, Xiaomi wprowadzi na rynek również zupełnie nowe, bardzo lekkie urządzenie wyposażone w procesor Snapdragon.

Dwa dni temu pojawiły się informacje na temat nowego laptopa Xiaomi – zdecydowanie nietypowego, jeśli weźmiemy pod uwagę dwie cechy, które go wyróżniają: jego mała waga oraz procesor Snapdragon 8cx Gen 2, w jaki został wyposażony. Testy Geekbench oczywiście nie ujawniają wprost wagi tego urządzenia, lecz biorąc pod uwagę procesor zaimplementowany w tym modelu, oparty na platformie Arm, może on pracować bez systemu chłodzenia.

Model ten wyposażono w ekran o przekątnej 12,4”. Wiadomo, że będzie to najcieńszy i najlżejszy laptop Xiaomi. Niestety wydajność Snapdragona 8cx Gen 2 nie jest już tak zachwycająca. Jest ona nawet niższa niż wydajność Snapdragona 888. Ze względu na użycie starszej generacji podzespołów cena jednak również powinna być niższa. Urządzenie to będzie pracowało pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 11 Home, którego wspierać będzie 8 GB pamięci RAM.

Być może więcej na jego temat dowiemy się już w czwartek podczas premiery serii Redmi K50 – zobaczymy…

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner