XiaoAI – głośnik z ekranem dotykowym od Xiaomi

XiaoAI – głośnik z ekranem dotykowym od Xiaomi

Xiaomi XiaoAI Touchscreen Speaker, bo tak brzmi pełna nazwa urządzenia, trafił właśnie do sprzedaży.

Xiaomi XiaoAI to urządzenie w postaci głośnika bezprzewodowego połączonego z ekranem dotykowym. jest on zorientowany na funkcjonalność asystenta głosowego, umożliwiającego odtwarzanie audio i wideo, wyświetlanie pogody, czy działanie jako budzik. Sam wyświetlacz nie jest wielki – to zaledwie 3,97 cala. Kolorowa matryca dotykowa oferuje rozdzielczość 800 x 480. Urządzenie charakteryzuje się wymiarami 113 x 68 x 81,5 mm i wagą około 272 gramów. Głośnik Xiaomi został wyposażony w trzy przyciski fizyczne, do nawigowania w systemie. Ekran, wykorzystujący algorytm XiaoAI, za główne zadanie ma pełnienie funkcji tablicy z linkami do poszczególnych urządzeń spiętych w ramach inteligentnego domu. Głośnik Xiaomi obsługuje połączenia bezprzewodowe Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2,4 GHz oraz Bluetooth 5.0 z wsparciem dla standardu A2DP.

Jak wspomnieliśmy, Xiaomi XiaoAI Touchscreen Speaker trafił do sprzedaży. Można go nabyć w dużych sklepach internetowych, choćby banggood czy ebay, za kwotę około 270 złotych.

Czytaj też:  Xiaomi notuje duży wzrost sprzedaży smartfonów 5G w Europie

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.