Tak działa tryb pulpitu w Xiaomi Mi MIX Fold

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Seria telefonów MI MIX była od początku zarezerwowana dla urządzeń wyjątkowych i nietypowych, stanowiących pokaz nowych rozwiązań technologicznych.

Możliwości oraz specyfikację techniczną urządzenia opisywaliśmy w dniu jego premiery. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, znajdującym się pod tym linkiem. Xiaomi Mi MIX Fold to z pewnością bardzo ciekawy, dobrze zaprojektowany smartfon. Posiada on wiele naprawdę fajnych funkcji. Jedną z nich jest „tryb pulpitu”. Chińska wersja nakładki systemowej MIUI obsługuje w pełni tryb symulujący ekran komputera. Parę dni temu na platformie YouTube udostępniono film pochodzący z Weibo, który szczegółowo prezentuje możliwości oraz zastosowanie tego trybu.

Dla właścicieli tego urządzenia dostępnych jest kilka kluczowych funkcji, których nie znajdziemy w żadnym innym smartfonie tej marki, jest to na przykład: tryb równoległych okien, możliwość przeciągania ich palcem  i tryb niewidoczny, który aktywowany jest przez naciśnięcie jednego przycisku. Nie zapomniano o  trójwymiarowym dźwięku przestrzennym. W najnowszej aktualizacji, programiści rozwiązali kilka problemów oraz dostarczyli wiele nowych funkcji. Warto w tym miejscu dodać, iż model ten posiada specjalnie zaprojektowaną wersję nakładki MIUI.

Interfejs użytkownika w trybie pulpitu jest bardzo podobny do interfejsu znanego nam z systemu Windows. Na dole znajduje się pasek menu z przyciskiem Start. Znajdziemy na nim przycisk wyszukiwania, wskaźnik poziomu baterii, datę i godzinę oraz panel powiadomień. Podobnie jak na komputerze, dotknięcie sekcji daty i godziny na pasku, spowoduje wyświetlenie kalendarza miesięcznego. Natomiast dotknięcie przycisku menu Start, powoduje wyświetlenie wszystkich, zainstalowanych na urządzeniu aplikacji w widoku pionowym.

Niektóre zainstalowane domyślnie aplikacje, pozwalają na dowolną zmianę ich rozmiaru. Mowa tu o aplikacji YouTube, Galeria i Dokumenty Google. Rozmiar otwartych okien można dowolnie zmieniać. Natomiast, niektóre aplikacje, takie jak Instagram, można wyświetlać tylko w formacie prostokątnym. Nie ma możliwości zmiany ich rozmiaru.

Mimo swojej wysokiej ceny, smartfon niewątpliwie cieszy się wielkim zainteresowaniem na całym świecie. Producent przyłożył wszelkich starań aby pierwszy w historii firmy, składany telefon, okazał się wielkim sukcesem. Każda sprzedaż tego modelu pojawiająca się w internecie kończy się w zaledwie parę minut, bez względu na ilość wystawionych do sprzedaży sztuk. Na zagranicznych portalach, model ten opisywany jest jako szczyt możliwości technologicznych i wyznacznik dla innych producentów.

Czyżby Xiaomi udało się wyprodukować idealny smartfon?

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner