Czy szybkie ładowanie o mocy 210 W w Redmi Note 12 Explorer Edition to chwyt marketingowy?

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Seria Redmi Note 12 składająca się z czterech wariantów miała swoją chińską premierę 27 października. Jednak najciekawsze odmiany to Redmi Note 12 Pro oraz Explorer Edition

Najmocniejszą stroną modelu Redmi Note 12 Explorer Edition jest jego szybkie ładowanie o mocy 210 W. Xiaomi podniosło  poprzeczkę w zakresie technologii szybkiego ładowania, a co ciekawsze zaimplementowało ją w smartfonie klasy średniej. Wygląda jednak na to, że model ten nie osiąga faktycznie takiej mocy ładowania.

Prędkość ładowania tej wersji Note 12 jest znacznie wyższa niż obecnie dostępna w konkurencyjnych smartfonach. Przykładowo Realme czy też OnePlus wprowadziły do sprzedaży smartfony z ładowaniem o mocy 150 W. Technologia szybkiego ładowania Xiaomi polegała również na zaprojektowaniu baterii, która to w bezpieczny sposób mogłaby osiągnąć standardy ładowania o mocy 210 W. Dodajmy, iż producent do tego modelu dołącza w zestawie adapter ładujący właśnie z taką mocą. Mimo to, telefon jednak nie osiąga tak spektakularnej szybkości ładowania.

Testerzy z Charger Labs przeprowadzili testy z modelem Redmi Note 12 Explorer Edition. Wyniki pokazują, iż smartfon ten był w stanie osiągnąć szczytową moc ładowania na poziomie 184,85 W po mniej więcej trzech minutach od momentu podłączenia go do ładowarki. Co ciekawe, prędkość ta nie była stała przez cały czas przeprowadzanego testu i szybko się obniżała.

Niezależnie od tego moc ładowania zdołała utrzymać się powyżej 120 W. Mimo to smartfon był w stanie naładować się w pełni w zaledwie 10 minut i 10 sekund. Tak więc, pomimo nie osiągnięcia deklarowanej mocy Redmi Note 12 Explorer Edition naładował swe ogniowo w szacowanym czasie. Spadek mocy ładowania służy głównie bezpieczeństwu. Czas ładowania w testach przekroczony został o 1 minutę i 10 sekund powyżej zakładanych 9 minut podawanych przez Xiaomi. W codziennym użytkowaniu jednak nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Xiaomi z pewnością wykorzystało szybkie ładowanie o mocy 210 W do celów marketingowych. Jednak należy pamiętać, iż prędkość ładowania zawsze dostosowuje się, aby zmniejszyć nagrzewanie się ogniwa baterii oraz uniknąć innych problemów z tym związanych. Redmi Note 12 Explorer Edition osiągnął podczas tego testu temperaturę szczytową 43,3°C.

350 000 sprzedanych sztuk Redmi Note 12

Według oficjalnych danych udostępnionych przez Redmi podczas pierwszej tury sprzedaży tej serii sprzedano 350 000 sztuk smartfonów. Model ten niewątpliwie cieszy się dużą popularnością w Chinach. Sukces ten gwarantuje bardzo dobra specyfikacja techniczna połączona z przystępną ceną.

Certyfikacja globalnej wersji Redmi Note 12

Ponadto dziś pojawiła się informacji o certyfikacji globalnej wersji tego modelu, co może wskazywać na bliską jego premierę.

Źródło: GizChina, GSMArena

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner