Seria Redmi K50 certyfikowana w Chinach

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wczoraj trzy modele smartfonów, które prawdopodobnie należą do serii Redmi K50, przeszły proces certyfikacji w chińskim urzędzie TENAA, o czym poinformował na Weibo znany chiński bloger, Digital Chat Station.

Linia ta składać się będzie z urządzeń wyposażonych w trzy różne flagowe procesory. Mowa tu o Snapdragonie 870 i układach Mediateka: Dimensity 8000 oraz Dimensity 9000. Mają się one znaleźć odpowiednio w telefonach Redmi K50, Redmi K50 Pro oraz Redmi K50 Pro+.

Szczególnie interesujący wydaje się być ostatni ze wspomnianych procesorów, Mediatek Dimensity 9000. Układ ten jest charakteryzuje się dużą mocą obliczeniową, a parametrami w niczym nie ustępuje Snapdragonowi 8 Gen1. Według pierwszych informacji z benchmarków ma być od niego wydajniejszy, a przy tym mniej grzejący się oraz mniej energochłonny — zobaczymy, co pokaże przyszłość.

Według różnych plotek Redmi K50 Pro+ ma być również wyposażony w ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania i rozdzielczości 2K, wspierać ładowanie o mocy 100 W oraz główny aparat z dużą matrycą o wysokiej rozdzielczości (póki co brak jednak konkretów na ten temat). Jak zwykle spodziewać się można konkurencyjnej ceny, zapewne nieco tańszej od tej oferowanej za smartfony z serii Xiaomi 12, co może sprawić, że Redmi K50 Pro+ będzie znacznie tańszym i dla wielu właśnie z tego powodu lepszym wyborem.

Redmi K50 ze słabszym Qualcomm Snapdragonem 870 na pokładzie może być najtańszym wariantem z tej rodziny, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że procesor ten najprawdopodobniej pozostanie niezmieniony w porównaniu z ubiegłorocznym Redmi K40. Możliwe jednak, że doczekamy się poprawy ekranu, aparatów oraz zwiększenia mocy szybkiego ładowania, co powinno sprawić, iż będzie on świetnym wyborem dla tych, którzy mają napięty budżet na zakup smartfona.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner