Roborock Dyad

Roborock Dyad

Niedawno spółka Roborock, która wchodzi w skład ekosystemu inteligentnych urządzeń Xiaomi, zaprezentowała swój nowy odkurzacz, czyli Roborock Dyad.

Urządzenie o mocy 230 W wyposażono w trzy rolki napędzane dwoma silnikami do odkurzania, szorowania i suszenia różnych powierzchni. Jedna rolka jest umieszczona z przodu, a dwie z tyłu, co pozwala im obracać się z dużą prędkością w przeciwnych kierunkach w celu usunięcia różnego rodzaju zabrudzeń. W celu usunięcia najbardziej uporczywych z nich odkurzacz odsysa płyny, a także szoruje powierzchnię.

Urządzenie waży 5 kg, ale według informacji producenta nie wpływa to na zmęczenie związane z transportem produktu, ponieważ jest ono bezprzewodowe i według producenta zostało tak zaprojektowane, aby ułatwić jego chwyt i podparcie. Elastyczna szczotka, która może się obracać nawet o 180 stopni, pozwala również dotrzeć do każdego zakątka i krawędzi domu.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia ten odkurzacz, jest jego tryb automatyczny, który jest w stanie dostosować się do różnych zabrudzeń i powierzchni. W tym trybie Roborock Dyad rozpoznaje powierzchnię i rodzaj brudu, automatycznie zwiększając zarówno przepływ dostarczanej wody, jak i moc ssania. Ponadto posiada on tryb turbo, w którym wykorzystywana jest pełna moc urządzenia. Niewątpliwa jego zaleta to także tryb szybkiego wysuszenia podłogi. Zbiornik zbiorczy na kurz ma pojemność 650 ml, zaś pojemnik na czystą wodę – 850 ml.

Czytaj też:  Xiaomi ograniczy produkcję smartfonów

Produkt wyposażono go w wyświetlacz LED, na którym można sprawdzić używany tryb czyszczenia, poziom naładowania akumulatora i ilość wykrytego brudu. Zaimplementowano także system ostrzegania głosowego, dzięki któremu możemy się dowiedzieć, czy musimy naładować akumulator lub napełnić zbiornik na wodę bez konieczności patrzenia na ekran.

Rolki, o których wspomniałem na początku, mogą same się oczyszczać — odpowiedni tryb można aktywować, naciskając specjalny przycisk. Dzięki temu nie ma potrzeby dokonywania żadnych czynności konserwacyjnych. Wystarczy jedynie opróżnić zbiornik na brud. Dzięki akumulatorowi o pojemności 5000 mAh urządzenie może działać od 25 do 35 minut w zależności od trybu użytkowania (na przykładzie powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych). Jego pełne naładowanie zajmuje 4 godziny.

Roborock Dyad będzie dostępny w całej Europie od 11 listopada w cenie 449 euro (około 2300 zł). Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Czytaj też:  MIUI 22.4.27

Źródło: XiaomiToday

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.