Redmi 10 już niebawem

Redmi 10 już niebawem

Dziś rano w amerykańskiej agencji FCC pojawiła się certyfikacja nowego modelu z niskobudżetowej półki Xiaomi, czyli Redmi 10. Oto co wiemy do tej pory na jego temat.

Z informacji niewynikających wprost z certyfikacji, lecz możliwych do odnalezienia bezpośrednio w kodzie MIUI wiemy, iż to urządzenie (nazwa kodowa selene/eos), podobnie jak jego poprzednik, będzie pracować pod kontrolą bliżej nieokreślonego procesora Mediatek. Prawdopodobnie nie będzie to procesor z serii Dimensity, gdyż według informacji z certyfikacji telefon nie obsługuje sieci 5G.

Jak można było się spodziewać, telefon będzie działać po wyjęciu z pudełka na Androidzie 11 i MIUI 12.5. Będą 3 wersje pamięciowe: 4/64 GB, 4/128 GB i 6/128 GB. Smartfon obsługuje pasma Wi-Fi 2,4 i 5 GHz, ma Bluetooth 5.1 i będzie wspierać 22,5-watowe przewodowe ładowanie.

Czytaj też:  Zegarek, słuchawki i lampa — inne nowe produkty Xiaomi

Według informacji z kodu MIUI znalezionych przeze mnie telefon będzie posiadać następujące moduły aparatów:

  • Samsung S5KJN1 – 50 Mpx (główny),
  • Sony IMX355 – 8 Mpx (szerokokątny),
  • GalaxyCore GC02M1B – 2 Mpx (makro).

Kod wspomina także o jednym 2-megapikselowym module OV02B1B do wychwytywania głębi, lecz nie mam pewności, czy rzeczywiście pojawi się on w tym telefonie. Nie mam informacji dotyczących przedniego modułu. Póki co brak informacji o baterii.

Telefon oczywiście pojawi się w Europie (istnieje oprogramowanie Global), ale ze względu na obecność wspomnianego Mediateka na ROM Xiaomi.eu nie ma co liczyć.

źródło: MySmartPrice, własne

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]