Qualcomm Snapdragon Sound w Xiaomi

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi po raz kolejny zostaje pierwszym partnerem Qualcomm. Mowa tu o Snapdragon Sound, którego celem jest podniesienie jakości dźwięku w naszych smartfonach. To nie pierwszy raz, kiedy marka Lei Jun obiecuje pokonanie wszystkich konkurentów. Bardzo dobrym przykładem jest wprowadzeniu najnowszego topowego Mi 11, pierwszego na świecie urządzenia z procesorem Snapdragon 888.

Czym jest Qualcomm Snapdragon Sound?

To nic innego jak nowa technologia audio i rozwiązania programowe, które pozwolą producentom oferować bogatsze wrażenia dźwiękowe na swoich urządzeniach. Produkty wyposażone w tę technologię będą oferować bardzo małe opóźnienie przy połączeniu Bluetooth, dźwięk o wysokiej rozdzielczości, ulepszone połączenia głosowe, szybką konfigurację i parowanie oraz dłuższą żywotność baterii. W szczególności ten ostatni aspekt jest bardzo ważny. Wielu producentów decyduje się na nieco mniej pojemne akumulatory niż wymagają tego użytkownicy ze względu na zajmowaną przestrzeń i wagę.

Jak powiedział James Chapman, wiceprezes i dyrektor generalny Voice Music and Wearables Qualcomm Technologies International Ltd.

„Ludzkie ucho jest niezwykle wrażliwe na anomalie, opóźnienia i inne wyzwania, które często występują podczas strumieniowego przesyłania muzyki, wideokonferencji lub gier przez połączenia bezprzewodowe. 
Koncentrując się na rozwiązaniach typu end-to-end, staramy się dostarczać innowacje w celu rozwiązania typowych problemów konsumentów w prawie każdym punkcie interakcji z dźwiękiem”.

Co wyróżnia tę technologię?

  • Możliwość zastosowania we wszystkich urządzeniach posiadających procesory serii Qualcomm Snapdragon 8,
  • System łączności mobilnej Qualcomm FastConnect 6900,
  • Układ SoC audio Qualcomm QCC514x, QCC515x i QCC3056 Bluetooth,
  • Technologia Qualcomm Active Noise Canceling (ANC),
  • Qualcomm aptX Adaptive ™, 24 bity 96 kHz i opóźnienie 89 ms,
  • Super szerokopasmowy głos Qualcomm aptX Voice,
  • Kodek audio Qualcomm Aqstic oraz inteligentny wzmacniacz głośników WCD938x i WSA883x),
  • Pakiet komunikacji głosowej i audio Qualcomm.

Do strumieniowego przesyłania muzyki technologia ta wykorzystuje 24-bitowy dźwięk przy częstotliwości próbkowania 96 Hz i opóźnieniu zaledwie 89 ms. Producent twierdzi, iż może zapewnić dźwięk bez opóźnień w grach mobilnych, co pewnie ucieszy nie jednego gracza.

Pierwszym partnerem tego projektu będzie Xiaomi. Nie ujawniono, w których urządzeniach technologia ta zostanie wprowadzona, ale bez wątpienia najnowszy Mi 11 może liczyć na takie wsparcie.

Źródło: Gizchina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner