Qualcomm Snapdragon 895/898 niebawem?

Qualcomm Snapdragon 895/898 niebawem?

W sieci pojawiły się informacje na temat kolejnej generacji procesora firmy Qualcomm. Wykonany on będzie w technologii 4 nm.

Przez kilka lat firma była dość przewidywalna, jeśli chodzi o oznaczanie symbolami kolejnych generacji flagowych procesorów z serii Snapdragon 8xx. Taki trend utrzymywał się do grudnia zeszłego roku, kiedy swoją premierę miał Snapdragon 888 (nie zaś 875, jak można byłoby przypuszczać). Qualcomm twierdzi, że 888 to szczęśliwa liczba w Chinach, stąd decyzja o użyciu tego numeru. Przy takim odchyleniu dokładna nazwa następcy SD888 będzie trudniejsza do przewidzenia. Według Rolanda Quandta, Qualcomm opracowuje układ o nazwie kodowej SM8450 Waipio. Z informacji znalezionych w sieci wynika, że ten chip nosił będzie nazwę Snapdragon 895/898 i wykonany zostanie w technologii 4 nm TSMC. Według przecieków będzie on wyposażony w modem Snapdragon X65.

W porównaniu ze Snapdragonem 888, nowy Snapdragon 895/898 będzie więc miał mocniejsze pasmo podstawowe 5G. Ponadto ma on obsługiwać sieci 5G na falach milimetrowych lub sub-6GHz. Jako, iż ma to być następca istniejącego flagowego układu Qualcomma, możemy się spodziewać również innych znaczących ulepszeń. Jego procesor ISP, Spectra 680, ma zapewniać lepsze przetwarzanie zdjęć od swego poprzednika, układu Spectra 580, a podsystem FastConnect 6900 będzie obsługiwać Bluetooth LE Audio/5.2 i Wi-Fi 6E.

Czytaj też:  MIUI 21.9.1

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.