Qin AI Phone – telefon dla dzieci od Xiaomi

Qin AI Phone – telefon dla dzieci od Xiaomi

Xiaomi ostatnimi czasy sporo produktów udostępnia na swojej platformie croufoundingowej. Ostatnio, za ciekawszy można uznać Qin AI Phone – telefon zaprojektowany z myślą o milusińskich.

Telefon, jak wspomnieliśmy, jest dostępny w ramach platformy Xiaomi Youpin. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: różowej i białej, a można kupić go za zaledwie 399 juanów (w przeliczeniu, nieco ponad 220 złotych).

Jeśli przyjrzeć się urządzeniu, trudno oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już to widzieliśmy. To jednak nie tylko wrażenie. Telefon do złudzenia bowiem przypomina konsolę GameBoy.

Telefon wyposażono w ekran o rozdzielczości 240 x 240 pikseli (nie ma informacji, że jest on dotykowy). Posiada moduł Wi-Fi i Bluetooth 4.2. Urządzenie pracuje pod kontrolą specjalnie przystosowanej wersji systemu Android, a za zasilanie odpowiada ogniwo o pojemności 1150 mAh.

Czytaj też:  MIUI 21.8.25/26

Xiaomi QIN AI Phone obsługuje karty eSIM, działające w sieci 4G, zarówno w zakresie połączeń głosowych, jak i przesyłu danych. Nacisk położono na funkcjonalności związane z modułem GPS, a ściślej dokładne pozycjonowanie telefonu, a wraz z nim korzystającego zeń dziecka.

Telefon wyposażono w asystenta XiaoAI oraz podstawowe funkcjonalności – możliwość telefonowania i wysyłania/odbierania SMS, funkcję alarmu i inne.

Pozostaje mieć nadzieję, że Xiaomi QIN AI Phone trafi do masowej produkcji i trafi również na rynek globalny. Taki telefon mógłby stać się hitem.

Źródło i fot.: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.