Poprawki błędów oraz nowe funkcje – co nowego w tym tygodniu w xiaomi.eu?

Poprawki błędów oraz nowe funkcje – co nowego w tym tygodniu w xiaomi.eu?

Prawdopodobnie w czwartek wieczorem (z pewnymi wyjątkami, o których poniżej) pojawi się nowa wersja xiaomi.eu w wersji 20.5.28. Codziennie sprawdzamy na naszych telefonach nowe dzienne kompilacje i wychwytujemy to, co warto byłoby pokazać w ramach publicznej kompilacji, a o czym nie zawsze informuje Xiaomi w ramach swoich list zmian. Oto zatem niektóre nowości i poprawki, jakie zawarte zostały w wczorajszej i dzisiejszej wersji MIUI zarówno przez programistów Xiaomi, jak i nasz zespół.

Częściowy zrzut ekranu

Od wersji 20.5.25 można wykonać nie tylko zrzut całości ekranu, lecz także jego części – bez konieczności przycinania całości zrzutu w edytorze po to, aby uzyskać interesujący nas efekt. Opcja pozwala na wykonanie zarówno wycinków kwadratowych, okrągłych, jak i wybranie zawartości według naszego upodobania.

Asystent dźwięku – wsparcie dla większej ilości urządzeń

W wersji 20.5.26 Xiaomi dodało wsparcie funkcji Asystent dźwięku, pozwalającej na rozdzielenie głośności dźwięku dla każdej z aplikacji oddzielnie, dla urządzeń ze Snapdragonem 845 (np. Mi 8, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3) oraz 765 (np. Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30 5G). Poniżej zrzuty prezentujące działanie tej funkcji, wykonane za pomocą Redmi K30 Pro.

Przywrócenie stylu MIUI 12 w pierwszej konfiguracji

W związku z faktem, że pojawiły się pierwsze aktualizacje MIUI 12 w wersji Global, stało się możliwe przywrócenie w ramach ROM-ów xiaomi.eu pierwszej konfiguracji znanej z nowej wersji nakładki. Dzięki temu, według naszych informacji, od wersji 20.5.28 pierwsza konfiguracja będzie przebiegać tak jak w MIUI 11 (tj. nie będzie konfiguracji znanej z czystego Androida).

Zobacz też:  Mi 10 Pro Plus. Są pierwsze informacje

Możliwość wyłączenia AoD w ciemności

W ramach xiaomi.eu dodana została możliwość wyboru tego, czy tryb Ekran zawsze włączony (Always-on display) ma się wyłączyć w ciemności czy też nie. Była to odpowiedź na zapytanie jednego z użytkowników forum xiaomi.eu. W jego przypadku tryb nie zawsze wyłączał się automatycznie, dlatego poszukiwał on rozwiązania tego problemu.

Poprawki znanych błędów

W ciągu weekendu oraz ostatnich 2 dni pojawiły się poprawki dotyczące między innymi:

  • problemu z okazjonalnym niedziałającym gestem wyjścia z aplikacji do pulpitu – poniedziałkowa aktualizacja launchera zdaje się rozwiązywać ten problem,
  • nieprawidłowego określania koloru paska statusu w Ciemnym motywie (xiaomi.eu) – niestety niektóre aplikacje, np. Twitter, wciąż mają z tym problemy i pasek staje się czarny. Jest to problem Xiaomi,
  • niepojawiającej się opcji „Zezwól za każdym razem” w monitach dotyczących uprawnień dla poszczególnych aplikacji (xiaomi.eu),
  • niedziałających kodów USSD (brak odpowiedzi, zrywanie zasięgu – xiaomi.eu),
  • okazjonalnych problemów ze znikaniem sygnatury na Ekranie blokady.
Zobacz też:  MIUI 20.7.9

Inne poprawki zostaną uwzględnione w czwartkowej liście zmian.

Niektóre urządzenia bez aktualizacji

Ze względu na aktualizację pewnych części kodu dostarczanych przez Qualcomma urządzenia ze Snapdragonem 865 (Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro) nie dostaną aktualizacji 20.5.28. Przerwa w wydawaniu aktualizacji dla tych urządzeń, według zapowiedzi Xiaomi, potrwa około 3 tygodnie.

Niepewna jest aktualizacja dla Mi Mix 2S – w tym tygodniu nie została do tej pory wydana żadna aktualizacja dla tego urządzenia ze względu na błąd kompilacji ROM-u chińskiego. Jeśli Xiaomi nie wyda aktualizacji dla tego urządzenia w czwartek – nie będzie jej u nas.

Do tej pory nie wydano jeszcze aktualizacji dla Redmi Note 8 i Mi CC9e – zespół MIUI cały czas testuje Androida 10 na tych modelach.

Zobacz też:  Xiaomi w gronie 50 najbardziej innowacyjnych firm 2020 roku

Niedługo pojawi się aktualizacja MIUI 12 od xiaomi.eu dla Mi 10 Lite Zoom (vangogh).


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.