Pierwszy smartfon Xiaomi z czterostronnie zakrzywionym wyświetlaczem.

Adam Błażejewski
3 komentarze

W dniu wczorajszym Xiaomi zaprezentowało pierwszy koncepcyjny telefon z wyświetlaczem Quad-Curved Waterfall Display.

Niewątpliwie rewolucyjna, czterostronnie zakrzywiona powierzchnia pod kątem 88 stopni narodziła się z niezliczonych przełomów w technologii gięcia i laminowania szkła, aby rozszerzyć granice możliwości wyświetlacza. Jest to kolejny krok w kierunku dostarczania użytkownikowi jak najnowszych technologii.

Tak prezentuje się pierwszy smartfon z koncepcyjnym wyświetlaczem Quad Curved Waterfall. Jest to rewolucja w produkcji i klejeniu szklanych ekranów.

Polerowanie kawałka tak zakrzywionego szkła z głębokim zagięciem z czterech stron wymagało opracowanego przez firmę sprzętu do obróbki szkła, gięcia na gorąco (800°C) oraz pod ciśnieniem. Dodatkowo potrzeba było czterech różnych narzędzi i dziesięciu skomplikowanych procedur polerowania w celu wykończenia powierzchni.

Aby zaimplementować tego typu ekran zastosowano innowacyjny projekt warstwowego łączenia. Wszystko to zapewnia doskonałe i bezbłędne działanie ekranu. Kształt wyświetlacza jest głównym czynnikiem decydującym o wyglądzie przyszłych smartfonów.

Czy z tak zakrzywionego ekranu korzysta się komfortowo?

Na wrażenia z użytkowania takiego smartfona przyjdzie nam jeszcze poczekać. Xiaomi wyszło daleko w przyszłość z tym pomysłem.
Wraz z prototypowym ekranem firma zastosowała aż 46 patentów przy opracowywaniu budowy urządzenia. A to pozbawione jest nawet portu ładowania oraz przycisków. Dźwięk z urządzenia wydobywa się z układów piezoelektrycznych, a przednia kamera ukryta jest pod wyświetlaczem.
Do tego dochodzi ładowanie bezprzewodowe, eSIM (brak klasycznej tacki na karty SIM) czy też czułe na nacisk boczne czujniki dotykowe tworzą wizjonerskie oraz intuicyjne urządzenie.

Źródło: Mi Community

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner