Patent Xiaomi: odłączenie wyświetlacza od reszty urządzenia

Patent Xiaomi: odłączenie wyświetlacza od reszty urządzenia

Xiaomi ma to do siebie, iż często opatentowuje różne zmiany, które mogą, ale nie muszą pojawić się rzeczywiście na rynku. Jeden z takich patentów dotyczy wyświetlacza, który można odłączyć od reszty urządzenia i korzystać z niego tak jak z normalnego telefonu.

Zarejestrowany w chińskiej instytucji patent, o którym mowa, opisuje smartfon z elastycznym ekranem, który można odłączyć od reszty urządzenia; korpus jest zaprojektowany w taki sposób, aby można było to zrobić. Po odłączeniu wyświetlacza komunikacja między nim a resztą urządzenia odbywa się bezprzewodowo. Dzięki oddzieleniu elastycznego wyświetlacza od korpusu i zamocowaniu go w sposób odłączalny zwiększa się wszechstronność jego zastosowania.

Producent ten słynnie słynie z mnogości składanych patentów, z których tylko niewielka ilość trafia do urządzeń komercyjnych. Niemniej jednak koncepcja ta jest bardzo innowacyjna. Oczywiście takie rozwiązania mają również swoją cenę, a biorąc pod uwagę to, iż era tanich Xiaomi jest już za nami, to model z takim wyświetlaczem, o ile w ogóle się pojawi na rynku, może być jednym z najdroższych w dziejach tego producenta. Będziemy śledzić ten temat i poinformujemy Was jeśli pojawia się jakieś nowe informacje z nim związane.

Czytaj też:  Dwa modele certyfikowane przez TENAA. Redmi Note 12 blisko?

Źródło: XiaomiToday, ithome

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.