Ostrzeżenie przy instalacji miuipolska dla MI5x

Ostrzeżenie przy instalacji miuipolska dla MI5x

W związku z co raz większą ilością zapytań o naprawy martwych MI5x po instalacji softu MIUIPolska apelujemy, aby kupowane na Allegro czy w Chinach telefony MI5x z podrobionym Globalem były natychmiast wysyłane do MiCenter na prawidłową instalację softu lub, aby użytkownicy wpierw przystępowali do instalacji romu China Stable/Dev z fastboot przez tryb EDL i dopiero odblokowanie z instalacją miuipolska.

Telefon Xiaomi MI5x NIE posiada Globala i jakikolwiek polski soft dostępny po rozpakowaniu telefonu jest podróbką. Prawdziwe oprogramowanie do MI5x to Chiński lub z miuipolska (napis xiaomi.eu w ustawieniach).

Próba instalacji romu miuipolska na telefonie z “odblokowanym” podrobionym bootloaderze (na podróbce Globala) kończy się nieodwracalnym uszkodzeniem telefonu, gdzie nawet serwis może sobie z tym nie poradzić. Rom miuipolska wymaga do działania prawdziwego, oryginalnego bootloadera, który jest dostępny tylko na chińskim oprogramowaniu.

Apelujemy, aby sprawdzać zakup modelu MI5x. Lepiej jest kupić ten telefon z wersją Chińską (domagać się od  sprzedawcy prawdziwego softu!) niż z podróbką.

Czytaj też:  Xiaomi odpowiada na zarzuty w sprawie cenzury

Jak zainstalować miuipolska na MI5x (skrótowo)?:

  1. Uruchomienie telefonu w trybie EDL: 3 przyciski boczne + kabel USB
  2. Z MIFLASH instalacja romu fastboot chińskiego do pobrania stąd.
  3. Powiązanie telefonu z kontem Xiaomi w Development Settings
  4. Odblokowanie bootloadera. Jeśli bootloader będzie odblokowany to zablokować komendą oem lock i spróbować ponownie odblokować metodą oficjalną (z mi unlock tool)
  5. Instalacja TWRP z fastboota
  6. Format userdata z TWRP
  7. Instalacja romu miuipolska (xiaomi.eu).

Lub zgłosić wymianę softu do MiCenter.pl

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
129 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.