Nowy serwer xiaomi.eu 2017

Nowy serwer xiaomi.eu 2017

Rok po ostatniej wymianie podzespołów serwer budujący romy xiaomi.eu/miuipolska doczekał się kolejnej zmiany. Tym razem w 2017 roku xiaomi.eu przeprowadziło się na zupełnie nową maszynę Dell R630 o praktycznie dwukrotnie lepszych parametrach.

Od zeszłego roku nasz skrypt wykonujący romy publikowane w dziale Pobierz MIUI został usprawniony o kompilację równoległą czyli tłumaczenie aplikacji nie odbywa się jedna po drugiej, ale jednocześnie w miarę podziału zadań na poszczególne wątki CPU. W praktyce im więcej dostępnych rdzeni posiadał serwer tym kompilacja romów trwała krócej. Usprawnienie to było konieczne z racji przejścia MIUI na Androida 6 i wyżej, gdzie stopień skomplikowania i rozmiaru aplikacji Androida znacząco wzrósł – co wydłużało kompilację.

Od dziś mamy do dyspozycji aż 40 wątków (20 rdzeni) przy czym skrypt został ograniczony do wykorzystywania 30 wątków podczas kompilacji. Jest to tym samym prawie dwukrotnie zwiększona wydajność.

Specyfikacja:

  • Procesor: Dual Intel Xeon E5-2630v4 (20 rdzeni/40 wątków, max 2,20 GHz)
  • Pamięć: 128GB RAM
  • Dyski: 4x 500GB SSD
  • RAID: Sprzętowy RAID 10 (1 GB/s)
  • OS: CentOS 7
  • Łącze: 1 Gbit Port
Czytaj też:  POCO F4 GT po premierze. Oficjalna polska cena? 3 tysiące złotych

Jednocześnie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie dla MIUIPolska.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.