Nowy Amazfit z funkcją EKG

Adam Błażejewski
2 komentarze

Huami przez lata wprowadzał różne innowacyjne funkcje dla swoich smart zegarków oraz opasek fitness. Wydaje się, iż producent jest gotowy do dalszego wytyczania szlaków innowacji na rynku. W tym roku firma zaprezentuje urządzenia z funkcja EKG oraz pomiaru ciśnienia krwi.

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że firma Huami, produkująca zegarki Amazfit, zmieniła nazwę. Od niedawna istnieje pod marką Zepp Health, Zmienia się tylko nazwa. Dział badawczo-rozwojowy pozostaje w niezmienionej formie. Nawet linia produktów, zgodnie z tym co komunikowała firma, pozostanie taka sama. Jednak w przyszłości nastąpią zmiany w zakresie posiadanych funkcji. W szczególności zobaczymy nowe i bardziej kompletne urządzenia. Producent pracuje nad nowymi funkcjami, które zostaną wprowadzone dla konsumentów w najbliższej przyszłości. Niektóre z nich to monitorowanie EKG i ciśnienia krwi oraz możliwość integracji z Spotify.

Zostało to ujawnione w wywiadzie przeprowadzonym z dyrektorem generalnym Zepp Health Mike’a Yeunga, który powiedział:

Obecnie współpracujemy z amerykańskim FDA w takich obszarach, jak monitorowanie EKG i ciśnienia krwi. Uzyskaliśmy już certyfikat FDA dla naszego algorytmu, Rozpoczęliśmy już współpracę z AliveCor w Stanach Zjednoczonych.


Mike Yeung

AliveCor to firma zajmująca się produkcją wyrobów medycznych oraz sztuczną inteligencją. W jego ofercie znajduje się również sprzęt i oprogramowanie do EKG dla urządzeń mobilnych. Firma ta jako pierwsza na świecie otrzymała certyfikat FDA na akcesorium do urządzenia Apple Watch.

Wszyscy słyszeli o tym, iż Apple Watch uzyskał aprobatę FDA, ale szczerze mówiąc, prawie 18 miesięcy wcześniej mieliśmy certyfikat Health Band jako urządzenie medyczne od Chińskiej FDA, urządzenie może dokładnie dokonać pomiaru EKG i może być stosowane jako urządzenie medyczne.


Mike Yeung

Huami próbuje dostać się do światowej czołówki producentów inteligentnych zegarków oraz opasek. Dlatego też od niedawna, jako pierwsi na świecie pracują nad dodaniem funkcji monitorowania poziomu glukozy we krwi. Produkt ten wykonywać będzie pomiary z dużą dokładnością o czym świadczyć ma certyfikat medyczny.

Naszym największym osiągnięciem jest po pierwsze EKG, a po drugie badanie snu. Zamierzamy dalej je udoskonalać, a nadchodzącą nowością oprócz monitorowani ciśnienia krwi, będzie pomiar poziomu glukozy we krwi. To był trudny orzech do zgryzienia, ale teraz jesteśmy bardziej optymistyczni niż kiedykolwiek. Wiemy, że możemy to zrobić.


Mike Yeung

Według Yeunga, aby jego produkt był atrakcyjny dla szerszej publiczności na zachodzie, firma współpracuje z kilkoma znanymi markami, takimi jak Spotify.

W niektórych przypadkach współpracujemy z partnerami ekosystemu, takimi jak Spotify. Na przykład odtwarzanie muzyki i płatności to rzeczy, nad którymi pracujemy ze wszystkimi lokalnymi partnerami, aby je udoskonalić. Ponad połowa naszych produktów jest sprzedawana na rynku globalnym. Główne rynki to Europa i Azja Południowo-Wschodnia. Mamy bardzo ambitny plan ekspansji w Ameryce Północnej. W sumie planowaliśmy bardzo agresywnie rozwijać się w Ameryce Północnej w zeszłym roku lecz z powodu COVID zawiesiliśmy to.

Już 23 marca odbędzie się globalna premiera Amazfit T-Rex Pro. Wydarzenie to transmitowane będzie na żywo, na oficjalnym profilu YouTube.

Pod względem wyglądu urządzenie nie za bardzo się zmieni. Zmiany możemy doszukiwać się raczej w jego nowych funkcjach.

Tak prezentuje się specyfikacja tego modelu.

  • wyświetlacz: 1,3″ AMOLED o rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Pokryty szkłem Corning Gorilla Glass,
  • lokalizacja: GPS + GLONASS, GPS + BeiDuo i GPS + Galileo,
  • Czujniki: BioTracker 2 PPG do monitorowania tętna, 3-osiowy czujnik przyspieszenia, 3-osiowy czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik światła otoczenia i wysokościomierz barometryczny,
  • bateria: akumulator o pojemności 390 mAh ładowany za pomocą dwóch pinów magnetycznych zapewniający prace urządzenia przez 18 godzin  przy mieszanym cyklu użytkowania,  9 godzin  przy intensywnym użytkowaniu i  40 godzin  przy zwykłym użytkowaniu z włączoną funkcją GPS,
  • kolory: czarny, zielony i szary
  • cena: od 169,90 €

Czy Wy używacie urządzeń tej firmy? Jaka jest Wasza opinia na temat jej produktów? Podzielcie się nią w komentarzach.

Źródło: GizmoChina, XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner