Nowość w MIUI 9.11.7 xiaomi.eu – ciemny Google Feed i wyszukiwanie Google

Nowość w MIUI 9.11.7 xiaomi.eu – ciemny Google Feed i wyszukiwanie Google

W kolejnej wersji MIUI od miuipolska/xiaomi.eu przygotowaliśmy dwie nowości dotyczące wyszukiwania z Google i panelu Asystenta MIUI. Tych zmian nie znajdziecie w Global rom, ponieważ jest to nasza własna modyfikacja.

Wiadomości Google

Tym razem dodaliśmy możliwość przełączenia lewego ekranu na wiadomości Google (zamiast Asystenta MIUI). Dodatkowo kolory panelu zmienią się na ciemne jeśli korzystamy aktualnie z Ciemnego motywu.

Wyszukiwanie z Google

W poprzedniej wersji uruchomiliśmy dolny pasek wyszukiwania, który umieszcza się automatycznie pod dolnymi ikonami (bez możliwości zmiany jego pozycji). W nowej aktualizacji pasek MIUI będzie miał możliwość paska od Google tj. otwieranie wiadomości Google, wyszukiwania z Google i wywoływania asystenta głosowego. Dzięki tej zmianie widget Google nie będzie już potrzebny na głównym ekranie (jeśli z tego korzystaliśmy do tej pory). Pasek MIUI zgodnie ze stylem MIUI 11 będzie półprzezroczysty.

Czytaj też:  MIUI 21.8.25/26

Jak włączyć zmiany?

Od MIUI 9.11.7 xiaomi.eu powyższe zmiany będzie można włączyć następująco:

Wiadomości Google:

Ustawienia > Pulpit > Tryb asystenta > Google

Pasek wyszukiwania MIUI:

Ustawienia > Pulpit > Sposób wyszukiwania > Pasek wyszukiwania
Ustawienia > Pulpit > Aplikacja do wyszukiwania > Google

Co z ciemny motywem w aplikacji Google?

Niestety kliknięcie na pasku MIUI ikony Google wywoła wiadomości z aplikacji Google (Google App) i tu nie ma zastosowania wymuszenia ciemnego koloru jak w lewym ekranie MIUI. Aplikacja Google pozostanie więc póki co biała mimo wymuszonego systemowego trybu ciemnego (a nawet Globalnego). Ciemny motyw dla Google zarezerwowany jest póki co dla telefonów Pixel.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.