Moi AI – malutka kamerka od Xiaomi

Moi AI – malutka kamerka od Xiaomi

Rodzina urządzeń inteligentnego domu Xiaomi wciąż się powiększa. Teraz dołącza do niej malutka kamerka Moi AI.

Xiaomi Moi AI to urządzenie kosztujące zaledwie 349 juanów, co daje w przeliczeniu 55 dolarów. Może być obsługiwana mimiką twarzy lub gestami. Jest niewielkich rozmiarów i wyposażono ją w funkcje AI (Artificial intelligence – sztuczna inteligencja).

Kamerkę można umieścić, zamocować, w dowolnym, wybranym przez nas miejscu. Wyposażono ją nie tylko w uchwyt umożliwiający jej zamocowanie na murach, drzewach, czy nawet na szklanych powierzchniach. Montaż ułatwią również elementy magnetyczne ukryte w uchwycie. Mocowanie kamerki w statywie umożliwia płynną regulację jest położenia, w zasadzie bez ograniczeń, w dowolnej płaszczyźnie.

Xiaomi Moi AI wyposażono w interesującą technologię AI, dzięki której można urządzeniem sterować za pomocą mimiki oraz gestów. Oczywiście wciąż mamy możliwość sterowania nią w tradycyjny sposób, z pomocą timera.

Czytaj też:  Kolejne wieści o Redmi Note 11 Global

Kamerka jest znakomitym gadżetem dla miłośników selfie. Wyposażono ją bowiem w inteligentną technologię upiększania fotografowanych obiektów, polegającą m. in. na automatycznym doborze przez układ kamery parametrów balansu bieli czy oświetlenia fotografowanego obiektu, czasów ekspozycji, a także wykorzystaniu algorytmu detekcji kluczowego punktu twarzy.

Oczywiście nie samymi zdjęciami kamerka stoi. Umożliwia także nagrywanie wideo oraz przeglądanie zapisanych materiałów, a także kopiowanie ich i udostępnianie (poprzez aplikację) do mediów społecznościowych.

We wnętrzu Xiaomi Moi AI, to w kwestii technikaliów, odnajdziemy procesor z czterema rdzeniami Cortex A53, pracującymi z taktowaniem 1,35GHz. Za sferę przechwytywania obrazu odpowiada tu układ Samsunga, z 13-megapikeslową matrycą BSI i autofokusem PDAF o czasie reakcji na poziomie 0,3 sekundy.

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.