Moi AI – malutka kamerka od Xiaomi

Maciej Rosiński
4 komentarze

Rodzina urządzeń inteligentnego domu Xiaomi wciąż się powiększa. Teraz dołącza do niej malutka kamerka Moi AI.

Xiaomi Moi AI to urządzenie kosztujące zaledwie 349 juanów, co daje w przeliczeniu 55 dolarów. Może być obsługiwana mimiką twarzy lub gestami. Jest niewielkich rozmiarów i wyposażono ją w funkcje AI (Artificial intelligence – sztuczna inteligencja).

Kamerkę można umieścić, zamocować, w dowolnym, wybranym przez nas miejscu. Wyposażono ją nie tylko w uchwyt umożliwiający jej zamocowanie na murach, drzewach, czy nawet na szklanych powierzchniach. Montaż ułatwią również elementy magnetyczne ukryte w uchwycie. Mocowanie kamerki w statywie umożliwia płynną regulację jest położenia, w zasadzie bez ograniczeń, w dowolnej płaszczyźnie.

Xiaomi Moi AI wyposażono w interesującą technologię AI, dzięki której można urządzeniem sterować za pomocą mimiki oraz gestów. Oczywiście wciąż mamy możliwość sterowania nią w tradycyjny sposób, z pomocą timera.

Kamerka jest znakomitym gadżetem dla miłośników selfie. Wyposażono ją bowiem w inteligentną technologię upiększania fotografowanych obiektów, polegającą m. in. na automatycznym doborze przez układ kamery parametrów balansu bieli czy oświetlenia fotografowanego obiektu, czasów ekspozycji, a także wykorzystaniu algorytmu detekcji kluczowego punktu twarzy.

Oczywiście nie samymi zdjęciami kamerka stoi. Umożliwia także nagrywanie wideo oraz przeglądanie zapisanych materiałów, a także kopiowanie ich i udostępnianie (poprzez aplikację) do mediów społecznościowych.

We wnętrzu Xiaomi Moi AI, to w kwestii technikaliów, odnajdziemy procesor z czterema rdzeniami Cortex A53, pracującymi z taktowaniem 1,35GHz. Za sferę przechwytywania obrazu odpowiada tu układ Samsunga, z 13-megapikeslową matrycą BSI i autofokusem PDAF o czasie reakcji na poziomie 0,3 sekundy.

Źródło: Xiaomi Today

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner