MIUI: zmiana polityki motywów w MIUI od 1 stycznia 2014

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI: zmiana polityki motywów w MIUI od 1 stycznia 2014

MIUI ma zamiar wprowadzić pewne zmiany w kwestii rozpowszechniania i stosowania motywów, ograniczając tym samym możliwość modyfikacji motywów na „własną rękę”. Nowe zasady mają wejść w życie 1 stycznia 2014 roku.

themes2014

Od 1 stycznia 2014 roku wszystkie motywy MIUI v5 w formacie .mtz będą musiały być dodane do oficjalnego marketu MIUI Themes Store za pomocą strony dla projektantów: designer.xiaomi.com.
Komponenty motywów jak ekrany blokady, animacje uruchamiania, ikony itp., które nie zostaną tam dodane nie będą mogły być zastosowane w systemie MIUI. Do tego czasu projektanci motywów mają czas by zarejestrować się w designer.xiaomi.com.

Szczegółowe zmiany w polityce motywów:

 • Udostępnianie motywów. Czy można udostępniać swoje motywy na forum?
  Tak, pod warunkiem, że motyw został dodany do strony designer.xiaomi.com i pojawia się w oficjalnym sklepie z motywami na telefonie.
 • Czy można modyfikować gotowe motywy na własny użytek?
  Tak, jednak trzeba będzie się zarejestrować jako projektant na designer.xiaomi.com. Będzie możliwe wtedy modyfikowanie motywów bez ich upubliczniania.
 • Czy można udostępnić motywy innym dla testów?
  Tak. Projektant może udostępnić motyw prywatnie 10 osobom bez dodawania projektu do sklepu MIUI. Pierwsze 10 osób pobierających motyw może korzystać z niego za darmo. Po przekroczeniu tej liczby motyw będzie trzeba dodać do oficjalnego sklepu MIUI i zmienić status na publiczny.
 • Czy można wyświetlać swój motyw?
  Tak, każdy projektant może po dodaniu wyświetlać swój motyw bez zmieniania statusu na publiczny. Wystarczy posiadać konto na designer.xiaomi.com.Jak zapewniło MIUI wszystkie zmiany mają na celu ochrony praw autorskich twórców motywów.

[źródło]

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • checkmate

  No i kij strzeli wszystkie świetne darmowe motywy. Wątpię w to, że każdy hobbysta co zrobił ciekawy motyw i wrzucił za free do sieci będzie chciał się rejestrować, tylko pogratulować.

  „Jak zapewniło MIUI wszystkie zmiany mają na celu ochrony praw autorskich twórców motywów.”

  Ta, chinole już dawno nakradli wiele darmowych motywów z xda i wrzuciło jako płatne do Themes, Xiaomi o swoich dba.

 • Rafal Olszewski

  Czyli aktualizujemy do wersji 27.12.13 i koniec :-P . Mogą se wsadzić chyba, że dadzą najnowszego andka i nowe MIUI na osłodę.

  • lol a czemu koniec? Przecież nadal będzie można mixować elementy motywów itp. W markecie znajdzie się po prostu więcej motywów i być może po angielsku. Tu zmiany dotyczą raczej samych twórców motywów. No i nic nie szkodzi się tam rejestrować, przecież to nic nie kosztuje. W zasadzie to wszystko będzie w jednym miejscu.

   • Fyme

    I pewnie za MiKredyty których oficjalnie kupić nie możemy.

 • Fyme

  Pożyjemy, zobaczymy. Mam nadzieje że nie będzie to zagranie na kasę bo większość fajnych motywów często skopiowanych z xda już jest płatna a my nie bardzo mamy możliwość kupienia ich jeśli nawet byśmy chcieli. Oczywiście jest na to obejście. Można przepłacać za MiKredyty dotując jakiś Chińczyków którzy kupią je dla nas ale to przecież nie o to chodzi.
  PS: właśnie sprawdziłem i żeby zarejestrować się jako designer trzeba podać nr jakiegoś dokumentu (dowodu, paszportu czy prawa jazdy) bardzo pięknie, teraz jeszcze oprócz naszych danych osobowych i numerów telefonów w chmurach xiaomi będą krążyć nasze numery dokumentów. Coraz lepiej…

  • roger

   Tam jest tylko numer telefonu,który możesz zaminić na maila.Więcej nic tam do rejestracji nie potrzeba.

   • Fyme

    kolego to zapraszam do dalszej części rejestracji bo sprawdziłeś tylko pierwszą stronę a tak się składa że mam konto na xiaomi i po podaniu loginu i hasła przechodzimy do kolejnej strony rejestracji na której trzeba podać m.in. nr dokumentu. Mało tego trzeba wysłać im jeszcze jego zdjęcie/skan. A na potwierdzenie zrzut z rejestracji https://drive.google.com/file/d/0BySxgxzY9LQJcHZnV09LcHBFSVE/edit?usp=sharing

    • roger

     Sorki.Masz rację.Także mam konto Xiaomi i nie sprawdziłem kurna niestety.Mea Culpa!!:) Ale właściwie to ponunięcie Xiaomi ani mnie ziębi ani grzeje ponieważ nie bawię się tymi obrazkami.Mam kilka motywów na słuchawce a i tak używam tylko oryginalnego.Podobnie z WSM Tools.Pobawiłem się,stworzyłem mój własny wystrój.Po aktualizacji wszystko wcięło i więcej tego nie szukałem :).Ale to tylko moje indywidualne podejście do sprawy.

     • Fyme

      Spoko, nie ma problemu :) A co do motywów to przychodzi taki czas że jaki by piękny nie był to opatrzy się na tyle że chciałoby się coś innego i tu mogą pojawić się schody. Co do WSM i ponownej konfiguracji po updejtach to też mnie to drażni.