MIUI: zmiana polityki motywów w MIUI od 1 stycznia 2014

MIUI: zmiana polityki motywów w MIUI od 1 stycznia 2014

MIUI ma zamiar wprowadzić pewne zmiany w kwestii rozpowszechniania i stosowania motywów, ograniczając tym samym możliwość modyfikacji motywów na “własną rękę”. Nowe zasady mają wejść w życie 1 stycznia 2014 roku.

themes2014

Od 1 stycznia 2014 roku wszystkie motywy MIUI v5 w formacie .mtz będą musiały być dodane do oficjalnego marketu MIUI Themes Store za pomocą strony dla projektantów: designer.xiaomi.com.
Komponenty motywów jak ekrany blokady, animacje uruchamiania, ikony itp., które nie zostaną tam dodane nie będą mogły być zastosowane w systemie MIUI. Do tego czasu projektanci motywów mają czas by zarejestrować się w designer.xiaomi.com.

Szczegółowe zmiany w polityce motywów:

 • Udostępnianie motywów. Czy można udostępniać swoje motywy na forum?
  Tak, pod warunkiem, że motyw został dodany do strony designer.xiaomi.com i pojawia się w oficjalnym sklepie z motywami na telefonie.
 • Czy można modyfikować gotowe motywy na własny użytek?
  Tak, jednak trzeba będzie się zarejestrować jako projektant na designer.xiaomi.com. Będzie możliwe wtedy modyfikowanie motywów bez ich upubliczniania.
 • Czy można udostępnić motywy innym dla testów?
  Tak. Projektant może udostępnić motyw prywatnie 10 osobom bez dodawania projektu do sklepu MIUI. Pierwsze 10 osób pobierających motyw może korzystać z niego za darmo. Po przekroczeniu tej liczby motyw będzie trzeba dodać do oficjalnego sklepu MIUI i zmienić status na publiczny.
 • Czy można wyświetlać swój motyw?
  Tak, każdy projektant może po dodaniu wyświetlać swój motyw bez zmieniania statusu na publiczny. Wystarczy posiadać konto na designer.xiaomi.com.
Czytaj też:  Xiaomi ogłasza datę premiery swojego pierwszego samochoduJak zapewniło MIUI wszystkie zmiany mają na celu ochrony praw autorskich twórców motywów.

[źródło]

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.