MIUI: zmiana polityki motywów w MIUI od 1 stycznia 2014

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI: zmiana polityki motywów w MIUI od 1 stycznia 2014

MIUI ma zamiar wprowadzić pewne zmiany w kwestii rozpowszechniania i stosowania motywów, ograniczając tym samym możliwość modyfikacji motywów na „własną rękę”. Nowe zasady mają wejść w życie 1 stycznia 2014 roku.

themes2014

Od 1 stycznia 2014 roku wszystkie motywy MIUI v5 w formacie .mtz będą musiały być dodane do oficjalnego marketu MIUI Themes Store za pomocą strony dla projektantów: designer.xiaomi.com.
Komponenty motywów jak ekrany blokady, animacje uruchamiania, ikony itp., które nie zostaną tam dodane nie będą mogły być zastosowane w systemie MIUI. Do tego czasu projektanci motywów mają czas by zarejestrować się w designer.xiaomi.com.

Szczegółowe zmiany w polityce motywów:

 • Udostępnianie motywów. Czy można udostępniać swoje motywy na forum?
  Tak, pod warunkiem, że motyw został dodany do strony designer.xiaomi.com i pojawia się w oficjalnym sklepie z motywami na telefonie.
 • Czy można modyfikować gotowe motywy na własny użytek?
  Tak, jednak trzeba będzie się zarejestrować jako projektant na designer.xiaomi.com. Będzie możliwe wtedy modyfikowanie motywów bez ich upubliczniania.
 • Czy można udostępnić motywy innym dla testów?
  Tak. Projektant może udostępnić motyw prywatnie 10 osobom bez dodawania projektu do sklepu MIUI. Pierwsze 10 osób pobierających motyw może korzystać z niego za darmo. Po przekroczeniu tej liczby motyw będzie trzeba dodać do oficjalnego sklepu MIUI i zmienić status na publiczny.
 • Czy można wyświetlać swój motyw?
  Tak, każdy projektant może po dodaniu wyświetlać swój motyw bez zmieniania statusu na publiczny. Wystarczy posiadać konto na designer.xiaomi.com.Jak zapewniło MIUI wszystkie zmiany mają na celu ochrony praw autorskich twórców motywów.

[źródło]

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.