MIUI v5 4.7.18

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI v5 4.7.18

 • Aktualizacja do Android 4.4.4 KTU84P (MIPad)
 • OTA od MIUIPolska dla (MI3)
 • Dodane więcej ikon hi-res (MIPad)
 • Dodana czcionka Android L, klawiatura Android L (MIPad)
 • Dodany root (MIPad)
 • Dodany mirror dla romów MIUIPolska (warto korzystać dla rozładowania obciążenia naszego serwera)

Nowości w MIUI v5 4.7.18

 • Tryb Push w Poczcie
 • Widok tygodnia w Kalendarzu
 • Optymalizacja stabilizacji wideo w Kamerze
 • Usunięty profil zasilania Oszczędny (CPU) z MIUI

 

 


 

O aktualizacjach OTA MIUIPolska

Aktualizacje systemu MIUI mogą odbywać się na dwa sposoby. Instalacja pełnej wersji romu MIUIPolska lub aktualizacji różnicowej, która instaluje jedynie same zmiany między wersjami.
Taką aktualizacją jest OTA (over the air) i dla romów MIUIPolska przewidzieliśmy tę możliwość. Paczka OTA jest mała w stosunku do pełnego romu i jej rozmiar wynosi do 60MB, a pobierana jest wprost na urządzenie przez aplikację Aktualizacje.

Warunki instalacji OTA:

 • OTA jest tylko i wyłącznie dla systemu niemodyfikowanego. OTA nie będą mogli zainstalować użytkownicy modyfikacji WSM czy moda na ogonki. Jakakolwiek zmiana wewnątrz systemu (w obrębie partycji /system i /recovery) uniemożliwi aktualizację.
 • W pierwszej kolejności naszych testów OTA otrzyma MI3.
 • Aktualizacje OTA zawsze będą pojawiały się jakiś czas po pojawieniu się nowej wersji na stronie MIUIPolska.
  Jest to związane z często wolnym uploadem paczek na serwery Xiaomi.

 

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • gala

  W dupę z takim czymś. Nigdy więcej telefonu od Xiaomi. Jak się zapomina o głównej linii (aries)… mam nadzieję, że klienci tak samo zapomną o tej firmie.

  • Ale w czym problem?

   • insane

    Myślę, że mu chodzi o bazę android 4.1.1 – chciałby by była już 4.4.x i wcale mu się nie dziwię bo to podejście trochę jak Samsung’a.. Sam zresztą wybrałem Xiaomi dla wsparcia cotygodniowego (przechodząc z Nexus 4).

    • iwrit

     Nikt nigdy nie obiecywał, że cotygodniowe wsparcie będzie obejmowało często aktualizacje „bazy” Androida.

    • No tak ale niestety 99% ludzi tutaj woła o 4.4 by mieć numerek w Informacjach o telefonie. A ja zawsze powtarzam, że baza nie ma takiego znaczenia w MIUI. Przyniesie jedynie kompatybilność aplikacji z wyższym API. Reszta będzie niewidoczna. Kolega @gala jest za „świeży” chyba ze swoim MI2 bo nie wie, że od czasu premiery ten telefon miał tyle aktualizacji i nowych funkcji jakie nie przyniosły żadne nowe Androidy razem wzięte.
     Nawet MI3 nie ma takiego wsparcia.

     No właśnie: to co pisze @gala to bzdura. Ponieważ to właśnie MI2 dostał najwięcej aktualizacji, funkcji od czasu premiery bo jest od samego początku wspierany! Tak, tak. Wsparcie to nie jest przywilej aktualizacji do co raz to nowych Androidów. Prawdziwe wsparcie to to co jest tu w MIUI co tydzień.

     Uwierzcie mi. Jeśli dostaniecie 4.4 to tylko popatrzycie w informacje o telefonie… Powiecie: „No w końcu”.. i wrócicie na forum pytać kiedy kolejny Android na nasze MI2 bo posiadanie najwyższego numerka to mus.

     Ja mam w MI3 czy MIPadzie najnowszego Androida bo to nowsza platforma CPU i producenci nie robią sterowników wstecz. więc z miejsca telefon dostaje prawie najwyższego Androida. A MI2 startował w czasach 4.1 i tak został.

     No i na koniec: jak kolega chce mieć numerek większy to przecież jest na forum xiaomi.eu port WIUI na podstawie portu Ivana 4.4.2. Jest multi jest wsio.

     • tomasz_kw

      Niby faktycznie MIUI wnosi tak wiele zmian, że ciężko porównać go do czystego androida oraz aktualizacje systemu są „przemycane” w postaci aktualizacji Google Services, ale chyba Acid sam nie wierzysz w to co piszesz. Tyle lat w tym siedzisz i piszesz, że kolejna wersja androida to tylko numerek? Chyba, że MIUI wszystko „tnie” i robi po swojemu, bo zmian jest sporo – optymalizacje, usuwanie dziur itp.
      Ja jednak szczerze mówiąc czekam na MIUI V6 (bez względu na „bazę”).
      Mam nadzieję, że wreszcie zaczną działać vpn-y ipsec ;-)

     • Nie nie… nie o to mi chodziło. Nie jest to sam numerek. Jednak większość osób oczekuje, że Kitkat zrobi im cuda opowiedziane przez Google czyli oszczędność baterii i wyższą wydajność. Albo ze 40 000 pkt w MI3.
      A tak nie jest. MIUI ma swoje oszczędzanie energii i swoję mpdecision odpowiedzialne za wydajność. I też jest tak jak piszesz. MIUI dużo patchuje nie zmieniając bazy. Od taki OpenSSL bug. W ostatnim update do Redmi to dodali.
      Wiele rzeczy jest przeportowanych do MIUI. No właśnie. Rozejrzyj się po pulpicie. Większość aplikacji to albo autorstwa MIUI albo mocno przerobiony aosp. Frameworki też są modyfikowane. Dlatego update do 4.4 wniesie prócz koniecznych rzeczy z bazy google bardzo niewiele. Moim zdaniem oni nie chcą update do 4.4 bo to wprowadzi bugi. A tego nie chcecie. Łatwiej jest wprowadzić zmiany zmieniając MIUI niż wprowadzać i testować! nową bazę która będzie wprowadzała modyfikacje do przerobionych już aplikacji czy frameworków. Przeskok z 4.3 na 4.4. w MI3 nie był taki trudny bo grunt już był przygotowany. Potem 4.4.2, 4.4.3 i 4.4.4 to pikuś. Ale od 4.1 do 4.4 to już może być problem.

      Zobacz na swoje vpny. W normalnym androidzie są. A tu nie ma. Wycięli. Być może to przeszkadzało im w czymś albo nie dodali bo coś tam… Dlatego niekoniecznie update do 4.4 przyniesie te vpny. To tylko przykład ale obrazuje niejako że MIUI idzie swoją drogą.

      Ponadto oni rzucili się na ekspansję przez Azję do innych krajów gdzie promują co oczywiste MI3 i Redmi. Na tym się skupiają dlatego Android w MI3 jest świeży. A niestety przy MI2 wiele osób nie zostało.

      I jeszcze jedno bo już to kiedyś pisałem. Zobacz ile mają urządzeń oficjalnych. Przecież gdyby mieli tam do każdego zmieniać bazę na 4.3 czy 4.4 to by tam siedziało po 40 na jednym urządzeniu. Skąd wiesz, że update 4.4 nie popsuje całego systemu? Kto to ma testować? Musisz pomyśleć o tym realnie. Skoro MI2 dostanie 4.4 to czemu nie taki Note 2? A jak ten to czemu SGS4 nie dostanie 4.4?

      Gdybym miał wróżyć to teoretycznie następne MIUI będzie okazją do zmiany bazy. Tak było z MI1! Zobacz, że ten telefon wciąż u nich żyje. Miał MIUI GB, ICS i teraz ma JB i bazy się zmieniały! MI2 ma 4.1 bo wciąż jest to samo MIUI v5. Na v5 MI2 się rozkręcił. Być może właśnie to jest wyjście. Zamiast robić update z 4.1 MIUI v5 do 4.4. MIUI v5 dla MI2 (co wprowadzi zamieszanie i bugi) to może lepiej od razu postawić świeże MIUI v6 na 4.4 – jako całkiem nowy system. Choć jak widać wszystko się przedłuża bo v5 okazał się całkiem dobrym produktem.

     • tomasz_kw

      Cieszę się, że się rozumiemy ;-) Ze względu na stopień ingerencji w system urządzenia Xiaomi można wg mnie porównać do Nokii X – niby jeszcze Android, a w sumie to już nie bardzo (zwłaszcza chodzi mi o MIUI w wersji na Chiny: własny sklep z aplikacjami, prawie całkiem wycięte „podłączenia” do Google. Sądzę, że może to mieć związek z tym, że Chiny drą koty z Google ze względu na cenzurę. Może to jest właśnie powód nie działania VPN-ów – dałyby szansę omijania cenzury.
      Przy okazji – mam pytanie. W romach dev jest teraz jakiś inny kernel? Około miesiąc byłem na wersji stable i stracołem wątek :-D (dawniej jako pierwsze wyskakiwało logo MI z podpisem xiaomi.com, a teraz jest MI z podpisem mi.com. Dodatkowo przy restartach był słoik z żelkami, a teraz jakieś kółko.

     • roger

      u mnie VPN działa.

     • tomasz_kw

      Masz na myśli IPSec, czy PPTP? PPTP u mnie też działa. Jeśli działa u Ciebie IPSec to byłaby to niezła sensacja, bo ja sprawdzałem na wszystkich ROM-ach: oryginalnym, multilang, stable i dev i PPTP zawsze, a IPSec nigdy.

     • roger

      hmmm…korzystam z płatnego tunelu.który oferuje protokół PPTP. więc z tym szyfrowaniem działa i chyba IPSec działał nie będzie,co? Po drugie,po co Ci IPsec? Co tam chcesz ukryć ? :)

     • tomasz_kw

      Jako główną część odpowiedzi przytoczę wpis z Wikipedii (w tym samym tonie wypowiadają się wszyscy specjaliści):

      „Od momentu powstania protokół PPTP, w implementacji firmy Microsoft, był wielokrotnie łamany i jego stosowanie w poważnych zastosowaniach nie gwarantuje odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przesyłanych danych.”
      Połączenie IPSec potrzebne mi jest do połączenia z firmą – jestem administratorem sieci. PPTP jest niezłe do połączenia z domem, żeby zajrzeć na swojego NAS-a lub sprawdzenia czy zgasiłeś światła w domu (jeśli masz „inteligentny dom”). Wyższej klasy, bardzo szeroko rozumiane routery/firewalle nawet nie mają funkcjonalności PPTP (zapewne ze względu na ww. wysoką podatność na ataki).

     • tosshi2

      Zgodzę się, że android 4.1, 4.2 czy 4.3 to są numerki i nic poważnego nie wprowadzają. Jednak 4.4 troszkę już zmienił, natomiast Android L na Nexusie 5 wydłużył czas pracy na baterii o 30%. Ja to tylko bym chciał, żeby naprawili w końcu te wszystkie bugi (Redmi 1S), chociaż uważam, że w v5 nie ma to głębszego sensu. Niech stworzą lepszą wersję w v6 jak już robią.

     • insane

      Tak, dokładnie – przykładowo na trybie oszczędnym w 4.4 miałem 3 dni 10 godzin co jest o 1 dzień i 10 godzin dłużej niż na wcześniejszych wersjach – na przykładzie Mi3W 64GB. I też jestem zdania by dopracowali v6 – pod względem zużycia zasobów i „battery drain” bo przyznam miejscami v5 strasznie ją obciąża.

  • kemezrp

   Może więcej szczegółów? Co się stało, jaki masz telefon itd.

 • ufo

  W MI2S poprawione tłumaczenie ekranu wprowadzania PINu oraz blokady ekranu. :)

  • AmyS

   Dzięki za info w tej sprawie @ufo, ale jednak nadal pozostanę przy wersji Stable. Wszystko działa, żadnych problemów nie stwierdziłem, synchro działa. O to mi chodziło :)

 • iwrit

  >Usunięty profil zasilania Oszczędny (CPU) z MIUI

  Trochę dziwne posunięcie. Fakt, że oszczędności specjalnych (baterii) to on nie dawał, ale jednak czasem się przydawał.

 • Ari9310

  A cóż to za motyw pogodynki z pierwszego screena?
  I ten profil zasilania mogl zostac, zmniejszenie taktowan GPU o polowe przydawalo sie do gier…

  • Pogoda jest chyba z motywu Thina. Zresztą te ikony też.

   • Ari9310

    dzieki ;)

 • Mateusz

  Czy bedzie MIUI na oficjalnym 4.4 dla Note II?
  W download widze ze jest 4.4.2, ale link padl i podejrzewam port.

 • Marek

  Ile macie punktów w Antutu na Mi3? Mi wyświetliło po tej aktualizacji 36039 i zastanawiam się jak to wygląda u innych.

  • insane

   Od 33 do 36 lub nawet 24k pkt jak coś przylaguje :) – to standardowe skoki w Antutu (najwyższy wynik osiągniesz po wyjęciu z pudełka i będzie to ponad 37.000 pkt) – to nie jest realny benchmark. Mniejsze skoki ma Quadrant (zwykle od 500 do 2.000 pkt różnicy pomiędzy testami) lub 3DMark (zwykle do 1.000 pkt. 18.000 do 19.000). Jeśli chcesz realny benchmark bez skoków w wynikach to obecnie polecam np. Basemark GUI.Zrób sobie nim serię testów i zobaczysz jak powinien wyglądać stabilny benchmark, a nie przereklamowane badziewie jakim jest Antutu :)

   • Marek

    Dziękuję. Właśnie o taką rzeczową odpowiedź mi chodziło. Quadranta też używam i w obu te skoki właśnie mnie wku****ły delikatnie mówiąc. Testuje ten polecany przez Ciebie Basemark GUI i chyba to będzie „To”. Pozdrawiam.

    • insane

     Nie ma sprawy :) Wyniki zmieniły się o jakieś 2.000 pkt. mniej wraz ze zmianą bazy z JB na KitKat. Na JB miałeś na bank wyniki wyższe o właśnie ok 2k pkt. Ciekaw jestem jak będzie w Android L na ART. Powinny znowu pójść sporo w górę. Basemark GUI po prostu trzyma cały czas wyniki bez wyraźnych skoków co świadczy o tym, że to jest bardziej wiarygodny benchmark. Wracając do Antutu – możliwe, że coś poprawią w wersji 5, która obecnie jest Alpha 2 i znowu będą wyniki jak w JB 36+ aczkolwiek przy ART powinny być 38k pkt. Pozdrawiam

 • m_zet

  Jakieś szczególne instrukcje przy instalacji 4.7.18 na mako/Nexus 4?

  • Tak. Wipe. Bo teraz jest to 4.4

   • tazes

    A miał ktoś problemy z Wifi i Sim ? Może jest już jakiś Fix

    • Adrian

     Niestety n4 brak sim :/ bez różnicy jaki modem nie wykrywa karty sim

     • Adrian

      Dobra aby wszystko działało wymagane jest CWM

     • krissien

      mam cwm i dalej nie widzi karty sim co trzeba zrobić?

     • Adrian

      Ja wgralem najnowsze cwm i wszystko ladnie dziala jedyny minus to grzanie sie telefonu restowalem juz inne kernele z uv -175 ale nadal jest goracy przy prostych czynnosciach jak muzyka czy sms ale z tego co pamietam nawet na starych miui byl taki blad z grzaniem sie wlasnie na n4

      Na plus co juz golym okiem widac to szybkosc dzialania jest naprawde dobrze jezeli zostal by naprawiony ten blad z grzaniem sie bylo by bardzo dobrze i bym juz zostal na stale z miui ^^

     • qmksmoli

      Zmieniłem TWRP na philZ CWM i jak na razie działa wszystko tylko mam jeden problem. Jak usunąć ten latający nawigacyjny przycisk?

 • Bart Lucas Nowakowsky

  Jeżeli komuś nie działał 4.7.11 na Samsungu Galaxy S2 (zwiecha na logo samsunga) to 4.7.18 póki co działa jak marzenie :D (zainstalowany po full wipe)
  Kawał dobrej roboty :)

 • HTC ONE X bez portu? :(

 • arni

  podczas próby instalacji wyskakuje mi aplikacja jest podejrzana, gdy klikam ok to wyskakuje komunikat niepowodzenie instalacji, da sie to jakos obejsc?

  • Skoro jest podejrzana to jest blokowana.

   • arni

    AmyS jest zaznaczona ta opcja :)
    Acid, ta aplikacja ma miec dostep do roota i dlatego krzyczy, ze jest podejrzana.
    Da sie to jakos odblokowac?

    • Co to za aplikacja? Bo MIUI nie bez powodu tak pisze. Sprawdź Panel Sterowania – Antywirus – Ustawienia – Monitor instalacji (Wyłącz)

     • Arczi

      Add away, pomogło dzięki

  • AmyS

   Może w Ustawieniach -> Zabezpieczenia nie masz zaznaczonej opcji Nieznane źródła, aby można było instalować aplikacje poza Sklepem Play lub Marketu MIUI ;)

 • bartaso77

  Ja mam pytanie dotyczace aparatu w Mi3. ZA kazdym razem jak włączam musze od nowa ustawiac 1080p i np ostrosc z recznego na ciągły. Tak jakby aparat nie pamietał ustawien

  • Marcin

   Też mam ten problem mimo że jestem na wersji stable.

 • bartaso77

  pytanie jeszcze w sprawie aparatu, chodzi konkretnie o funkcje EFEKTY. Po aktywacjo jednego z efektów zmienia sie rodzielczosc na max 8mpixel. Ok wszystko fajnie roumiem, ale jak dezaktywowac te efekty, aby mozna bylo robic spowrotem zdjecia w 10 lub 13 mpixel. DOdam, ze wybierajac w eketach opcje BRAK oproccz tego ze znika efekt, to rozdz. caly czas max 8 m pixel.

  • Wygląda na buga w kamerze. Jedyna możliwość to zamknąć kamerę przez długie naciśnięcie Back. Wtedy powrócą ustawienia 13MP.

 • marcin84

  Na MI2S nie mam zasięgu sieci czy ktoś też tak ma?

  • Rafal Olszewski

   Brak ikony zasięgu i wi-fi na pasku po tej aktualizacji.

 • Dany Gee

  Po tym update w ustawienia->konta->google zniknęła mi opcja synchronizacji kalendarza. Mam tylko:

  Dane aplikacji
  Informacje o osobach
  Kontakty
  Timely (bo zainstalowałem apkę)

  Możecie sprawdzić jak jest u Was?
  [MI3W16GB]

  • Tak. Nie ma tego. Być może zabrakło GoogleCalendarSyncAdapter.apk w systemie jak aktualizowałem Gapps do 4.4.3. Sprawdź czy maasz synchro z kalendarzem Google.

   • Dany Gee

    Nie, nie ma synchronizacji aktualnie. Ani telefon->google, ani na abarot.
    Przed update miałem zaznaczoną synchronizację kalendarza.

    • Być może uda się to poprawić następnym razem.

 • yogi

  Dlaczego podczas czyszczenia pamięci z ostatnio używanych aplikacji od nowa ładuje mi się pulpit, co jednak chwile trwa ?

  • DrDee

   PogodaBZ do autostartu…

   • yogi

    dziękować

 • mw

  Można liczyć na wersje dla ZTE V970? Bo cos przez ostatnie tygodnie nie ma…

  • Raczej nie. Uzgodniliśmy na xiaomi.eu, że porzucimy niektóre low end na rzecz nowych urządzeń.

   • mw

    Dzieki za odpowiedz, w takim razie biore ostatnia dostepna ;)

 • KrisPOD

  Będzie port dla HTC Sensation ?

  • KrisPOD

   i co nike nie odpowie ?

   • Będzie kiedy będzie gotowy.

    • KrisPOD

     no właśnie mi chodziło o odpowiedź, że będzie a kiedy to luz :)

 • MST
 • Mroczny

  Rom w najnowszej wersji na note 3 działa elegancko. Póki co zauważyłem tylko nie przetłumaczona zakładkę „stock settings” w ustawieniach, nie działają przyciski od muzyki w lockscreenie i z tego co widzę nie działa pobieranie płatnych aplikacji z Google play ale to podobno można rozwiązać custom kernelem, spróbuję później :D

  • Mroczny

   Jednak nie ma błędu z lock screenem. Po prostu wykryto mi słuchawki jak MiKey xD Przy następnym ich podpięciu kazało mi wybrać czy to mikey czy słuchawki i wszystko działa :D Dzięki wielkie dla całej ekipy która zajmuje sie miui, a przede wszystkim Acid’owi jako naszemu genialnemu tłumaczowi i supportowi Polskiemu :D

  • Mroczny

   Warto gdzieś dodać że żeby na Note 3 w aktualnym wydaniu działało ściąganie płatnych aplikacji i kilka innych rzeczy trzeba flashnąć ten kernel: http://download.mavaee.nl/Android/Kernels/CivZ-KK_Xplorer-Rev1.4_B-sm_n9005-4.4.2_MIUI.zip

 • Tomek

  kiedy będzie android kitkat na red rice