MIUI v5 3.3.29 PL

MIUI v5 3.3.29 PL
 • powiększony zestaw ikon v5 (trzeba zastosować domyślny motyw ikon aby zobaczyć efekty)
 • dodane nowe, żywe ikony (zegar, notatki, kalendarz, pogoda)
 • dodana aplikacja pogody (Weather BZ). Zawiera widżety MIUI v5
 • domyślny zegarek (mały) z możliwością wyświetlania pogody (tekstowo)
 • dodany DSPManager i ViPER4Android XHiFi. Łącznie z Dolby Mobile daje to 3 programy do polepszania dźwięku. Tylko w MI-2.
 • MIUI v5 PL dla MI-1S

 • Nowości w MIUI v5 3.3.29

  • MIUI v5 dla MI-1 – Jelly Bean 4.1.2
  • synchronizacja rejestru połączeń z chmurą Xiaomi
  • BetaTesty oficjalnego MIUI v5 dla SGS2 i HTC One X w tym tygodniu
  • ok 20 nowych portów z MIUI v5. Spolszczenia? Kiedy będzie czas… A dokładniej w weekend jeśli pojawią się nasze romy MIUIAndroid. Prawdę mówiąc liczyłem na jakąś standaryzację tych portów a tu widać, że każdy developer zrobił port po swojemu. W np. Desire S jest chińska kamera bez tłumaczenia, więc nawet nie wiem i nie chce mi się dociekać skąd wziąć tłumaczenie do tego…Sensation miewa soft rebooty po podaniu PIN, a HTC One S też ma poważne bugi.
  Czytaj też:  MIUI 21.8.25/26


  Żywe ikony w MIUI v5

  Do romów MIUI v5 dodaliśmy tym razem pakiet żywych ikon. Nie jest ich dużo ale może z czasem pojawią się następne. Bajer polega na tym, że mamy na pulpicie ikonkę zegara, w którym ruszają się wskazówki, ikona kalendarza zmienia datę a ikonka Notatek pokazuje ich początkowe wyrazy. Jest też animowana ikona pogody Weather BZ, na której wyświetla się temperatura.

  Wygląda to tak:
  Screenshot_2013-03-28-22-26-45-640x640

  Pogoda MIUI

  W tej wersji dodaliśmy zamiennik niedziałającej u nas aplikacji MIUI Weather. Jest to aplikacja autorstwa BurgerZ i znajduje się normalnie w Google Play: Weather BZ. Co ciekawe ta pogoda ma możliwość integracji z romem MIUI i pozwala na wyświetlanie pogody na domyślnym widżecie MIUI (po instalacji WeatherDummy.apk ze strony autora). Aplikacja działa na MIUI v4 i MIUI v5 (choć nie należy jeszcze włączać w opcjach wsparcia dla v5). Po instalacji romu MIUIPolska będziemy mieli aplikację pogody na pulpicie a także działający zegarek z prognozą pod datą. Weather BZ jest chwilowo po angielsku ale lada dzień dostaniemy aktualizację z Google Play o język polski – mojego autorstwa oczywiście ;)

  Czytaj też:  MIUI 21.9.8

  Efekty dźwiękowe

  Dla użytkowników MI-2 dodaliśmy dwa modyfikowane equalizery dźwięku: DSPManager i ViPER4Android XHiFi. Obecność tych aplikacji nie psuje dźwięku Dolby Mobile w telefonie MI-2. W Ustawienia > Dźwięk mamy opcję “Efekty muzyczne” gdzie możemy wybrać aplikację, z której chcemy korzystać. Polecam wyłączyć Dźwięk Dolby Mobile (na dole listy w Dźwięki) i wybrać ViPER4Android XHiFi jako aplikację obsługującą dźwięk na słuchawkach. Na zrzutach ekranu dałem konfigurację aplikacji dającą fajny, mocny bas. Ponoć DSPManager może być używany do zwiększenia głośności maksymalnej głośnika telefonu. Nie sprawdzałem.

  Podziel się:
  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  67 komentarzy
  Najnowsze
  Najstarsze Naj. głosów
  Inline Feedbacks
  Pokaż wszystkie
  Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.