MIUI v4 2.11.2 PL

MIUI v4 2.11.2 PL

 • tłumaczenie do 2.11.2
 • drobne poprawki
 • Wyłączony ScrollingCache (NS,GNEX,SGS2,SGS3,HOX,Razr,SXS,ArcS) – większa płynność przy przewijaniu
 • ostatnie wydanie portu dla Xperia Neo V od Kamila Zdancewicza. Jesteśmy mu dozgonnie wdzięczni :). Bez jego ciężkiej pracy i cierpliwości nie mielibyśmy MIUIv4 dla tak popularnego u nas telefonu. Rom będzie dalej rozwijany prawdopodobnie przez inną osobę.

Nie działają motywy w 2.11.2
W najnowszej wersji MIUI popsuło motywy a właściwie nałożyło ograniczenia DRM. W wyniku tego nie można stosować motywów pobranych z internetu prócz tych z Theme Manager Online. A te okazały się… płatne ;/

W spolszczeniach zawarty jest fix polegający na przywróceniu ThemeManager.apk z wersji 2.10.26 i jednego pliku z /system/lib. Niemniej aktualizacja do nowej wersji wymaga uwagi i zastosowania poniższych kroków by motywy działały.(Udało mi się dzięki temu przywrócić motyw z Moja kopia)

Info
OK. Wychodzi na to, że tylko na moim NS udało się naprawić motywy (choć połowicznie).
Po wgraniu spolszczeń u Was znika Browser i motywy. Trudno. Ja nie mam ochoty naprawiać tego gówna co MIUI robi. Proponuję usunąć ze spolszczenia ThemeManager.apk. Wtedy dostaniecie Motywy z nowej wersji 2.11.2. Niestety i tak nie będą przydatne bo motywów nie ustawicie (jedynie tapety). Co do Browser.apk to możecie spróbować przywrócić ręcznie (root explorer, adb) z poprzedniego spolszczenia.

Czytaj też:  MIUI 21.9.1

Multilang (działa Browser, i Motywy (połowicznie)):
http://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/2.11.2/multi_lang
Poprzednie wersje romów MIUI 2.10.26
Poprzednie spolszczenia: http://htcfanboys.com/download/acid/files/MIUI-4.0/2.10.26/

Scrolling Cache?
Napisałem dodatkową funkcję w moim skrypcie, która automatycznie dekompiluje odpowiedni plik (framework.jar, framework2.jar lub twframework.jar) i zmieniając parę rzeczy wyłącza Scrolling Cache w całym Android OS. Wszystko wg. tej metody. Nie wchodząc w szczegóły wyłączenie ScrollCache pozwala na osiągnięcie większej płynności w przewijaniu list. U mnie na MIUI Jelly Bean widać znaczną poprawę w Ustawieniach, Kontaktach, SMS i przede wszystkim w Przeglądarce. Strony przewijają się bez szarpania jak już się załadują. Metoda opisana w linku jest zgrubsza dla urządzeń z AOSP gdzie scroll jest definiowany w framework.jar. Ja postarałem się rozszerzyć tą funkcjonalność na więcej urządzeń, szukając tych metod w różnych plikach. Kompatybilne z modem są na razie urządzenia, które dotąd sprawdziłem i które wymieniłem wyżej. Sensation niestety nie jest kompatybilny.

Generalnie ta poprawka nie powinna nic psuć. Jeśli już to poprawi widocznie przewijanie.

Czytaj też:  MIUI 21.9.15

Jak jednak usunąć mod?
Przywrócić oryginalny framework.jar, framework2.jar lub twframework.jar z romu MIUI. Można to zrobić za pomocą ADB lub najlepiej wrzucić plik do spolszczenia do /system/framework podmieniając istniejący tam plik z modem.

Informacje
Przypominam, że od 2.10.19 aplikacje Google Gapps nie są zawarte w romie.

[lista-download]

 • http://htcfanboys.com/download/acid/files/MIUI-4.0/gapps/
 • [/lista-download]

  Podziel się:
  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  31 komentarzy
  Najnowsze
  Najstarsze Naj. głosów
  Inline Feedbacks
  Pokaż wszystkie
  Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.