MIUI v4 2.11.2 PL

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI v4 2.11.2 PL

  • tłumaczenie do 2.11.2
  • drobne poprawki
  • Wyłączony ScrollingCache (NS,GNEX,SGS2,SGS3,HOX,Razr,SXS,ArcS) – większa płynność przy przewijaniu
  • ostatnie wydanie portu dla Xperia Neo V od Kamila Zdancewicza. Jesteśmy mu dozgonnie wdzięczni :). Bez jego ciężkiej pracy i cierpliwości nie mielibyśmy MIUIv4 dla tak popularnego u nas telefonu. Rom będzie dalej rozwijany prawdopodobnie przez inną osobę.

Nie działają motywy w 2.11.2
W najnowszej wersji MIUI popsuło motywy a właściwie nałożyło ograniczenia DRM. W wyniku tego nie można stosować motywów pobranych z internetu prócz tych z Theme Manager Online. A te okazały się… płatne ;/

W spolszczeniach zawarty jest fix polegający na przywróceniu ThemeManager.apk z wersji 2.10.26 i jednego pliku z /system/lib. Niemniej aktualizacja do nowej wersji wymaga uwagi i zastosowania poniższych kroków by motywy działały.(Udało mi się dzięki temu przywrócić motyw z Moja kopia)

Info
OK. Wychodzi na to, że tylko na moim NS udało się naprawić motywy (choć połowicznie).
Po wgraniu spolszczeń u Was znika Browser i motywy. Trudno. Ja nie mam ochoty naprawiać tego gówna co MIUI robi. Proponuję usunąć ze spolszczenia ThemeManager.apk. Wtedy dostaniecie Motywy z nowej wersji 2.11.2. Niestety i tak nie będą przydatne bo motywów nie ustawicie (jedynie tapety). Co do Browser.apk to możecie spróbować przywrócić ręcznie (root explorer, adb) z poprzedniego spolszczenia.

Multilang (działa Browser, i Motywy (połowicznie)):
http://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/2.11.2/multi_lang
Poprzednie wersje romów MIUI 2.10.26
Poprzednie spolszczenia: http://htcfanboys.com/download/acid/files/MIUI-4.0/2.10.26/

Scrolling Cache?
Napisałem dodatkową funkcję w moim skrypcie, która automatycznie dekompiluje odpowiedni plik (framework.jar, framework2.jar lub twframework.jar) i zmieniając parę rzeczy wyłącza Scrolling Cache w całym Android OS. Wszystko wg. tej metody. Nie wchodząc w szczegóły wyłączenie ScrollCache pozwala na osiągnięcie większej płynności w przewijaniu list. U mnie na MIUI Jelly Bean widać znaczną poprawę w Ustawieniach, Kontaktach, SMS i przede wszystkim w Przeglądarce. Strony przewijają się bez szarpania jak już się załadują. Metoda opisana w linku jest zgrubsza dla urządzeń z AOSP gdzie scroll jest definiowany w framework.jar. Ja postarałem się rozszerzyć tą funkcjonalność na więcej urządzeń, szukając tych metod w różnych plikach. Kompatybilne z modem są na razie urządzenia, które dotąd sprawdziłem i które wymieniłem wyżej. Sensation niestety nie jest kompatybilny.

Generalnie ta poprawka nie powinna nic psuć. Jeśli już to poprawi widocznie przewijanie.

Jak jednak usunąć mod?
Przywrócić oryginalny framework.jar, framework2.jar lub twframework.jar z romu MIUI. Można to zrobić za pomocą ADB lub najlepiej wrzucić plik do spolszczenia do /system/framework podmieniając istniejący tam plik z modem.

Informacje
Przypominam, że od 2.10.19 aplikacje Google Gapps nie są zawarte w romie.

[lista-download]

  • http://htcfanboys.com/download/acid/files/MIUI-4.0/gapps/
  • [/lista-download]

    Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.