MIUI v4 2.11.2 PL

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI v4 2.11.2 PL

 • tłumaczenie do 2.11.2
 • drobne poprawki
 • Wyłączony ScrollingCache (NS,GNEX,SGS2,SGS3,HOX,Razr,SXS,ArcS) – większa płynność przy przewijaniu
 • ostatnie wydanie portu dla Xperia Neo V od Kamila Zdancewicza. Jesteśmy mu dozgonnie wdzięczni :). Bez jego ciężkiej pracy i cierpliwości nie mielibyśmy MIUIv4 dla tak popularnego u nas telefonu. Rom będzie dalej rozwijany prawdopodobnie przez inną osobę.

Nie działają motywy w 2.11.2
W najnowszej wersji MIUI popsuło motywy a właściwie nałożyło ograniczenia DRM. W wyniku tego nie można stosować motywów pobranych z internetu prócz tych z Theme Manager Online. A te okazały się… płatne ;/

W spolszczeniach zawarty jest fix polegający na przywróceniu ThemeManager.apk z wersji 2.10.26 i jednego pliku z /system/lib. Niemniej aktualizacja do nowej wersji wymaga uwagi i zastosowania poniższych kroków by motywy działały.(Udało mi się dzięki temu przywrócić motyw z Moja kopia)

Info
OK. Wychodzi na to, że tylko na moim NS udało się naprawić motywy (choć połowicznie).
Po wgraniu spolszczeń u Was znika Browser i motywy. Trudno. Ja nie mam ochoty naprawiać tego gówna co MIUI robi. Proponuję usunąć ze spolszczenia ThemeManager.apk. Wtedy dostaniecie Motywy z nowej wersji 2.11.2. Niestety i tak nie będą przydatne bo motywów nie ustawicie (jedynie tapety). Co do Browser.apk to możecie spróbować przywrócić ręcznie (root explorer, adb) z poprzedniego spolszczenia.

Multilang (działa Browser, i Motywy (połowicznie)):
http://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/2.11.2/multi_lang
Poprzednie wersje romów MIUI 2.10.26
Poprzednie spolszczenia: http://htcfanboys.com/download/acid/files/MIUI-4.0/2.10.26/

Scrolling Cache?
Napisałem dodatkową funkcję w moim skrypcie, która automatycznie dekompiluje odpowiedni plik (framework.jar, framework2.jar lub twframework.jar) i zmieniając parę rzeczy wyłącza Scrolling Cache w całym Android OS. Wszystko wg. tej metody. Nie wchodząc w szczegóły wyłączenie ScrollCache pozwala na osiągnięcie większej płynności w przewijaniu list. U mnie na MIUI Jelly Bean widać znaczną poprawę w Ustawieniach, Kontaktach, SMS i przede wszystkim w Przeglądarce. Strony przewijają się bez szarpania jak już się załadują. Metoda opisana w linku jest zgrubsza dla urządzeń z AOSP gdzie scroll jest definiowany w framework.jar. Ja postarałem się rozszerzyć tą funkcjonalność na więcej urządzeń, szukając tych metod w różnych plikach. Kompatybilne z modem są na razie urządzenia, które dotąd sprawdziłem i które wymieniłem wyżej. Sensation niestety nie jest kompatybilny.

Generalnie ta poprawka nie powinna nic psuć. Jeśli już to poprawi widocznie przewijanie.

Jak jednak usunąć mod?
Przywrócić oryginalny framework.jar, framework2.jar lub twframework.jar z romu MIUI. Można to zrobić za pomocą ADB lub najlepiej wrzucić plik do spolszczenia do /system/framework podmieniając istniejący tam plik z modem.

Informacje
Przypominam, że od 2.10.19 aplikacje Google Gapps nie są zawarte w romie.

[lista-download]

 • http://htcfanboys.com/download/acid/files/MIUI-4.0/gapps/
 • [/lista-download]

  Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
  [AuthorRecommendedPosts]
  • oKoŃ

   Niestety po instalacji według instrukcji nie ma nawet ikony motywów.

   • Wiem. Nie wiem czemu bo tak robilem kiedyś. U mnie chodzi ok.
    Dlatego chyba każdy powinienen samemu przywrócić aplikację ThemeManager.apk ze spolszczenia 2.10.26 dla swojego telefonu. To samo z przeglądarką (Browser.apk) bo ona miała błąd i jako, że nie umiałem tego naprawić to podmieniłem z poprzedniej wersji.

    Mozna też nie wgrywać spolszczenia 2.11.2 z ThemeManager.apk. W tym przypadku będzie po angielsku ale motywy za to nie będą działać.

    Mi się odechciało poprawiać ten shit…

    • W spolszczeniu wystarczy podmienić pliki ze starego spolszczenia i wgrać je jeszcze raz, ale tak jak pisałeś, fc przy wyborze składników.. Widzę ze jeszcze bardziej skopali odtwarzacz muzyki, fc przy pobieraniu id3tag, okładki albumu, w lockscreenie dalej miga czarne tło w miejscu widma, chyba trzeba będzie się rozglądać za jakąś alternatywą.. A szkoda, bo odtwarzacz, manager plików, galeria i masa innych rzeczy są wygodniejsze niż stockowe..

   • Domyślna przeglądarka też zniknęła..

  • On

   Uroki MIUI ;) Z wydania na wydanie coś muszą spieprzyć, coś muszą zmienić o 180 stopni. Dlatego dawno temu podziękowałem miui. Z wersji na wersje coś nowego nie działało, jakieś braki itp. Dziwię się Acid że masz jeszcze siłe z tym babrać.

   • Wiem… spędzam dużo czasu na tym. Jak udało mi się zrobić DisableScrollingCache na swój telefon to pomyślałem o innych. I tak spędziłem cały dzień nad pisaniem funkcji do skryptu by to zautomatyzować..

    MIUI mam bo jest ładny. Mam motyw z Sense 4. Na mojego Nexusa jest aosp a ten ma podstawowy wygląd. Ale jest szybszy od MIUI ;/

  • Ale kombinują ostanio z tym miui same problemy

  • Piotr

   najlepsze miui to z andr.2.3.7 nie zacina dziala wszystko.A przy wersji4.0 ciągle błąd i jeszcze robią ze mnie wariata i każą wgrywać od nowa zamioast się przyznać że spier***każdą następną wersje

   • Niestety ale tu chyba mówisz po porcie? Jakie masz urządzenie?

  • Maniek

   Powiem tak to moje drugie podejście do MIUIU Arc S, i powiem szczerze, ładny ale nie funkcjionalny nie działa: rotacja, telefon sie przywiesza,klawiatura sie nie wysuwa, brak możliwości podkrecenia procesora, gdyż procek działa na 1000mhz a nie jak powinno być 1400. Ogólnie nie dopracowany, myślę, że koledzy z Miuiu powinni robić romy jak cyanogenmod raz na rok wypuszczaja jeden, ale dopracowany w 100%

   • Co do podkręcenia to wystarczy wgrać dowolny inny kernel AOSP dla Arc S. Domyślnie MIUI to ograniczyło bo jest tam kernel od producenta. Zawsze możesz wgrać inny. Co do rotacji to ogólnie w systemie czy tylko w aplikacji SMS?

   • SCR

    Kolego, używam MIUI od parunastu tygodni na Arc S, mam jądro Chaos v5 i wszystko (póki co) działa jak należy. Domyślnie działa na 1,4Ghz ale bez problemu mogę przez SetCPU podkręcać nawet do 2Ghz. Obecnie bez problemu pracuje na 1,6Ghz. Z wysuwaniem klawiatury czy z rotacją też nie ma problemu (może poza domyślnym programem do SMS ale i tak używam ProSMS a tak działa jak należy).

  • Ja już sobie daruje miui na jakis czas

  • Jacek

   Rany, co się dzieje z tym MIUI? Albo psują albo przeginają :-( o co chodzi? O zniechęcenie innych do używania czy sam już nie wiem… Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Pomyśleli, fajny soft mamy, no to czas zarabiać. Ale na ich nieszczęście są jeszcze inne… Ale chyba to nim o to chodzi. Dzięki taki ludziom jak Acid przesiadke zrobiłem na MIUI i nie żałuję. Ale jak tak dalej będzie…

   • Czytałem dziś, że pomaga full wipe i przywrócenie aplikacji z MIUI Backup.
    Jak zrobiłem podobnie. Wyczyściłem, folder /theme na SD, full wipe i potem rom + spolszczenie. I działa. Jest Browser i ThemeManager.

    • BigMac

     Acid mógł byś powiedzieć z, której wersji przywracałeś Theme i Browser ? Bo trochę się pogubiłem :)

     • Wgraj multilang.

      • BigMac

       Ale nie będę miał Scrolling Cache na, którym mi zależy :) i taka moja prośba mógł byś wrzucić browser i thememanager ze starszej wersji romu by działały ;) bo nie mogę znaleźć starszej wersji spolszczenia, a MIUI Archiwum nie działa.

      • Wszystko jest podane w poście. Link do starych spolszczen też. Co do ScrollingCache wystarczy że wyjmiesz framework.jar ze spolszczenia 2.11.2 i dodasz do paczki multilang.

  • msk

   Dziwne to nowe MIUI. W moim przypadku po instalacji po wipe na Desire S – brak aplikacji przeglądarki internetowej, wywala FC jak chcę w ustawieniach zmienić dźwięki. Po zainstalowaniu przeglądarki Delfina (tak jak i w poprzednich wersjach MIUI z każdą inną przeglądarką) po próbie zapisania zdjęcia ze strony internetowej FC przeglądarki i brak zapisanej grafiki.Wiecie może jak naprawić chociaż niektóre z tych błędów?

   • Wgraj multilang

    • msk

     dzięki, nie wykazałem się zbytnią inteligencją pisząc post przed przeczytaniem ze zrozumieniem Twojego info.. :/ . Wróciłem już do 2.10.26 ze spolszczeniem. Niestety wciąż mam FC przy próbie zapisania grafiki ze strony w przeglądarce. Czy multilang zamiast spolszczenia załatwia sprawę?

     • Tego nie wiem. Poprzednia wersja nie miała tego problemu. Spróbuj. Tylko multi musisz wgrac od 2.10.26.

  • Multilang (działa Browser, i Motywy (połowicznie)) To znaczy jak?

   • Tzn że motywy są płatne. Nie sciagniesz bo jest restrykcja.

  • Alfatester

   A kiedy naprawią zawieszanie się telefonu (SGS III) podczas słuchania muzyki (DoubleTwist)?

  • Ja usunąłem folder miui z karty i te motywy co pobrałem z ich servera działają oprócz status bara bo się nie chce zmienić

  • Michał Gronowski

   Wiadomo już coś co z zawieszaniem się SGIII przy słuchaniu muzyki? Wiem, że Okoń wysyłał logcata, wyjaśniło się coś?

   • Widziałem logcata. To raczej glebsza sprawa. Trzeba czekać na fix od MIUI. Aczkolwiek warto by było raportowac ten błąd. Specjalnie od tego jest aplikacja BugReport i tam można opisać bug. A zmienialiscie kernele?

  • Acid jest poprawka 2.11.5

  • Jacek

   Działa komuś Naviexpert na tej wersji ?? Na moim DHD uruchamia się, czasami pokazuje lokalizację obecną, czasami poprzednią… trasy nie wytycza, bo twierdzi, że nie ma GPS’a. Inne navi działają poprawnie.