MIUI 7

MIUI 7

Xiaomi w kolejną rocznicę istnienia MIUI wydało jego “nową” wersję, tym razem siódmą.
Słowo “nowa” jest celowo w cudzysłowie, ponieważ wbrew temu co piszą strony branżowe i wbrew temu co podaje samo Xiaomi MIUI 7 to tak naprawdę MIUI 6 w wersji alfa z nowymi funkcjami i lekko zmienionym wyglądem.

143714uh5knvlflrbnhxuk

Czym jest nowe MIUI?

To wersja MIUI 6 i co do tego nie ma większej wątpliwości o czym świadczy numeracja wersji interfejsu w romie MIUI 7 dostępnym już do pobrania:

1
2
ro.miui.ui.version.code=4
ro.miui.ui.version.name=V6

Czyli po instalacji MIUI przedstawia się jako wersja V6, pomimo że Xiaomi nazwało go V7. Ale to nie pierwszy raz…

Nowe MIUI powinniśmy zatem potraktować jako ulepszenie MIUI 6, które notabene dostępne było nam w wersji alfa, która to jest wersją nowszą od wersji rozwojowych (beta) aktualizowanych w każdy piątek.

Czytaj też:  Ciao, Mi, witaj Xiaomi: zmiana w nazewnictwie serii Mi

Nowości w MIUI 7(6)

Przejdźmy do pokazania nowych funkcji i zmian w stosunku do ostatnich wersji MIUI.

Pulpit

Widocznym zmianom uległ podstawowy wygląd pulpitu. Mamy lekko zmienione kolory ikon Telefonu, Muzyki czy Ustawień wraz z nowymi tapetami.

 

Ustawienia

Tu nastąpiło przeorganizowanie podstawowych, najczęściej używanych funkcji. Opcje aplikacji zostały natomiast przeniesione do drugiego poziomu Ustawień, natomiast opcje związane z np. rozmiarem tekstu czy czcionką wróciły do poziomu pierwszego.

Galeria

Zmieniła kolor na biały i ponoć może teraz wykrywać twarze ze zdjęć. Nie wiadomo czym to się różni od opcji już obecnej w MIUI 6. Być może teraz rozpoznaje dzieci…

Aktualizacje

Nowe logo. Nic więcej.

Kontrola rodzicielska

W sumie ciekawa nowość. Na pewno znajdzie swoich zwolenników. Po włączeniu funkcji możemy ograniczyć naszym pociechom dostęp do każdej zainstalowanej aplikacji. Możemy także uniemożliwić aplikacjom wysyłania SMS. Oczywiście dostęp do kontroli rodzicielskiej jest chroniony hasłem.

Czytaj też:  Xiaomi Mi Pad 5 - znamy globalną cenę

Powiadomienia

Ikony przełączników zyskały białe tło.

Ogólnie o MIUI 7

Nowa wersja MIUI wg. zapewnień twórców powinna przynieść większą wydajność i płynność, a także polepszyć czas pracy systemu na baterii (do 25% więcej na jednym ładowaniu). Baza Androida nie została natomiast zmieniona, toteż urządzenia pozostaną na swoich obecnych bazach, a tylko nowe otrzymają od razu Androida 5 np. nowy Redmi Note 2. Wersja Androida jest tutaj dyskusyjna, ponieważ dobrze widać, że Xiaomi samo wprowadza więcej zmian niż Google w swoich aktualizacjach systemu, toteż nie powinniśmy narzekać na brak zmian w tej kwestii.

Aktualizacja do MIUI 7

Aktualizację mają dostać wszystkie urządzenia z aktualnym MIUI 6, także nie ma tutaj zaskoczenia. Użytkownicy wersji MIUIPolska i xiaomi.eu będą musieli poczekać prawdopodobnie do weekendu.

Czytaj też:  Xiaomi oficjalnie zarejestrowało swoją działalność związaną z pojazdami elektrycznymi

Ale zapewniam: nie ma pośpiechu.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
108 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.