MIUI 6.1.14

MIUI 6.1.14

Nowości w MIUI 6.1.14W związku z problemami z wersją 6.1.14 (zablokowane bootloadery, bootloopy itp) aktualizację otrzymają wyłącznie urządzenia na Androidzie 4.4 (+ Mi2 i Mi4c).

  • Aktualizacja MiPilot do 5.1.2
  • Dodany nowy zegarek MIUIPolska 3 z pogodą
  • Poprawki youtube i netflix
  • Możliwość wyłączenia diody ładowania
  • Śledzenie obiektów w Aparacie


O blokowaniu bootloadera

Od wersji 6.1.14 MIUI blokuje bootloadera dla Mi4c i MiNote PRO w romach chińskich i po MiFlash. ROM MIUIPolska nie blokuje bootloadera.

Co powoduje blokada bootloadera?
Uniemożliwia instalację czegokolwiek poza oficjalnym MIUI. Niemożliwe jest wykonanie MiFlash, gdyż fastboot także jest chroniony przez bootloader.
Jeśli w romach MIUIPolska będzie blokada bootloadera to dla użytkownika wykonującego regularne aktualizacje w ramach MIUIPolska/xiaomi.eu nie powinno być problemu.
Jednak nie można wykonywać downgrade (instalacji starszych wersji) do wersji 6.1.11 wstecz. Nie będzie można także wykonywać MiFlash z użyciem romu fastboot. Nowi użytkownicy Mi4c i MiNote Pro za jakiś czas będą niestety musieli odblokować bootloader przed instalacją romu MIUIPolska gdyż Xiaomi wkrótce zacznie dodawać blokadę do fabrycznych systemów.

Jak odblokować bootloader opisuje instrukcja instalacji MIUI 2016 w dziale Pobierz MIUI.

Zobacz też:  MIUI 20.6.11

Android 6.0 dla Xiaomi Mi4/Mi3/MiNote

Aktualizacja do Android 6.0 pojawi się w przyszłości. Obecnie trwają zamknięte beta-testy.
Wersja 5.12.11 dla cancro/virgo jest ostatnią (aktualną) na Androidzie 4.4.

Aktualne wersje aplikacji z MIUIPolska

Poniższe aplikacje w aktualnych wersjach zawarte są już w romach MIUIPolska.


Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.