MIUI 12: aplikacja Aparat z obsługą gestów

MIUI 12: aplikacja Aparat z obsługą gestów

Xiaomi przebudowuje system. Ci, którzy już zainstalowali MIUI 12 mogą się o tym przekonać. Choć system nie jest pozbawiony błędów, to sporo w nim świeżości.

Jak dotąd, najbardziej odczuwalne zmiany dotknęły pasek powiadomień / skrótów. Został on dość istotnie przebudowany, z innym układem suwaków i przycisków. Zmiany dotknęły również sam interfejs i aplikacje systemowe. Spore modyfikacje pojawiły się w aplikacji obsługującej aparat. Tak naprawdę po raz pierwszy od kilku ładnych lat. Nie koniec jednak na tym. Xiaomi planuje kolejne zmiany. Właściwie już ich dokonało. W aplikacji pojawi się bowiem obsługa gestami.

Z wykorzystaniem gestów będzie można obsługiwać funkcje dodatkowe oraz tryby. Aplikacja Aparat MIUI ma ich sporo. Na tyle dużo, że nie da się ich pomieścić na jednym ekranie. Dlatego panel przycisków w aplikacji w zasadzie przebudowano całkowicie. Do bardziej szczegółowych opcji i trybów będzie można się teraz dostać dwoma rożnymi gestami.

Czytaj też:  Xiaomi 12 Pro - kolejny model?

Pierwszy z nich umożliwi dostęp do dodatkowych ustawień poprzez przesunięcie palcem od lewej do prawej strony. Warto dodać, że podobne rozwiązanie odnajdziemy w aplikacji Google Camera. Drugi z gestów pozwoli na dostęp do kolejnych opcji, poprzez przesunięcie od dołu do góry.

Funkcja ta może sprawić sporo frajdy zwłaszcza tym użytkownikom, którzy na co dzień korzystają z funkcji gestów pełnoekranowych do obsługi telefonu.

I na koniec dobra wiadomość… Nowa funkcjonalność appki aparatu pojawi się już w kolejnym buildzie MIUI Polska. Oczywiście dla urządzeń posiadających nową appkę aparatu. :)

Źródło: informacja własna

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.