MIUI 12: aplikacja Aparat z obsługą gestów

MIUI 12: aplikacja Aparat z obsługą gestów

Xiaomi przebudowuje system. Ci, którzy już zainstalowali MIUI 12 mogą się o tym przekonać. Choć system nie jest pozbawiony błędów, to sporo w nim świeżości.

Jak dotąd, najbardziej odczuwalne zmiany dotknęły pasek powiadomień / skrótów. Został on dość istotnie przebudowany, z innym układem suwaków i przycisków. Zmiany dotknęły również sam interfejs i aplikacje systemowe. Spore modyfikacje pojawiły się w aplikacji obsługującej aparat. Tak naprawdę po raz pierwszy od kilku ładnych lat. Nie koniec jednak na tym. Xiaomi planuje kolejne zmiany. Właściwie już ich dokonało. W aplikacji pojawi się bowiem obsługa gestami.

Z wykorzystaniem gestów będzie można obsługiwać funkcje dodatkowe oraz tryby. Aplikacja Aparat MIUI ma ich sporo. Na tyle dużo, że nie da się ich pomieścić na jednym ekranie. Dlatego panel przycisków w aplikacji w zasadzie przebudowano całkowicie. Do bardziej szczegółowych opcji i trybów będzie można się teraz dostać dwoma rożnymi gestami.

Czytaj też:  Xiaomi sfinansuje zegarek Hipee Smart Blood Pressure Watch

Pierwszy z nich umożliwi dostęp do dodatkowych ustawień poprzez przesunięcie palcem od lewej do prawej strony. Warto dodać, że podobne rozwiązanie odnajdziemy w aplikacji Google Camera. Drugi z gestów pozwoli na dostęp do kolejnych opcji, poprzez przesunięcie od dołu do góry.

Funkcja ta może sprawić sporo frajdy zwłaszcza tym użytkownikom, którzy na co dzień korzystają z funkcji gestów pełnoekranowych do obsługi telefonu.

I na koniec dobra wiadomość… Nowa funkcjonalność appki aparatu pojawi się już w kolejnym buildzie MIUI Polska. Oczywiście dla urządzeń posiadających nową appkę aparatu. :)

Źródło: informacja własna

Podziel się:

Tak działa tryb pulpitu w Xiaomi Mi MIX Fold
Xiaomi Yeelight zapowiada nowe produkty
Xiaomi sfinansuje zegarek Hipee Smart Blood Pressure Watch
Nowy telewizor Redmi Smart TV w Konsoli Google Play
Xiaomi na drugim miejscu w Europie
Co kryje się pod obudową Redmi K40 GEE?
Xiaomi zaprezentuje monitor 30″
POCO zaprasza do udziału w programie beta testerów
Xiaomi o krok za Apple
Slider
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.