MIUI 1.12.16 v2 PL

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI 1.12.16 v2 PL

W związku ze świętami na MIUIPolska najprawdopodobniej nie pojawi się wersja MIUI 1.12.23.
Wyjeżdżam w piątek i nie będę miał na to czasu, a w święta wiadomo nie będziemy siedzieć nad MIUI :)

Dlatego dodałem poprawione spolszczenia do 1.12.16.
Generalnie paczki nie różnią się wiele od poprzednich. Jak ktoś chce może wgrać.

Poniżej lista zmian.

 • poprawki brakującego tłumaczenia w niektórych miejscach
 • dodany domyślnie StatusBarMod
 • dodatkowe tweaki w build.prop dla Desire HD
 • wykorzystana najnowsza wersja apktool 1.4.3 do kompilacji. Chyba daje to mniejsze rozmiarowo paczki

 

Informacje

Nazwy plików paczek są takie same, ale przy przycisku pobierania w Download będzie data 22/12/11.

Paczki ze spolszczeniem (prócz Desire czy Sensation) mają nieprawidłowy numerek wersji w build.prop. Zapomniałem o tym i zrobiłem kompilacje na podstawie romów z miuiandroid z zeszłego tygodnia, które miały właśnie ten błąd. Dlatego po instalacji będzie pokazywać wersję 1.12.9. Ale wersja jest na pewno aktualna i to tylko numerek jest nieprawidłowy. Generalnie w niczym to nie przeszkadza. Natomiast gdyby ktoś chciał mieć prawidłowy to wystarczy pobrać spolszczenie na kompa, wyciągnąć plik /system/build.prop (ale nie rozpakowując paczki) i w edytorze tekstu (preferowany Notepad++) zamienić wszystkie numerki 1.12.9 na 1.12.16, zapisać, przenieść do paczki (nie pakując ponownie) i tak zainstalować. Będzie ok. Przepraszam za kłopot.

Ważne

Korzystając jeszcze z okazji pragnę przypomnieć, że wszelkie spolszczenia z MIUIPolska czy to romy z miuiandroid.com mają prawo posiadać jakieś błędy, które mogą ujawnić się na konkretnych urządzeniach.
Tyczy się to też spowolnień w pracy systemu. O ile ja spolszczenia testuje na swoim telefonie i wypuszczam takie, które u mnie działają doskonale to nie mogę zagwarantować poprawnej pracy na innych urządzeniach.

Dlatego mniej doświadczonym użytkownikom sugeruję

 • robić backup w recovery przed wgraniem spolszczenia/romu
 • pozostawiać na SD lub na PC poprzednie wersje spolszczeń/romów

Dzięki temu łatwo powrócimy do ostatniej działającej wersji MIUI w przypadku problemów.

Proszę także nie pytać o archiwum romów MIUIandroid.com. Oni takiego nie prowadzą i my także.
MIUIPolska posiada poprzednie wersje spolszczeń (i też jedynie do 2-3 wersji wstecz) ale bez pełnego romu cofnięcie się o wersję nie będzie możliwe.

I to chyba tyle.
Wesołych Świąt :)

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • GrZeCh

  Witam serdecznie,

  czy mozesz zerknac na to jaki ma numer builda paczka dla HTC Desire Z (wedlug podpisu 1.12.16 v2(22/12/11))? Po instalacji zwraca 1.12.9

  Pozdrawiam

  • Taa… Za pomniałem o tym. Te paczki zrobiłem na podstawie romów z miuiandroid które miały złą wersję wpisaną w build.prop. I ja w skrypcie potem odznaczyłem poprawianie tego tekstu, więc pewnie wiekszość paczek tak ma.

   Ale to nic takiego. Wersja jest prawidłowa i to jest 1.12.16 v2. Tylko numerek w build.prop się nie zmienił. Nie trzeba nic z tym robić. Jeśli to komuś przeszkadza to wystarczy przed instalacją spolszczenia skopiować plik /system/build.prop na komputer, otworzyć w edytorze plików i podmienić numerki 1.12.9 na 1.12.16, zapisać i przenieść z powrotem do paczki ze spolszczeniem (tylko wiadomo, nie rozpakowywać paczki tylko przenosić plik). I tak zainstalować.

   • GrZeCh

    Ok. Dzieki

   • Czoster1

    Witam I pozdrawiam !!!
    Jak to jest z tą szufladą w MIUI CONTROL PANEL , Jak bym jej nie ustawiał zawsze szufladę mam pełną a na pulpitach również się nic nie zmienia.
    Po mojemu to jeżeli coś chowam do szuflady to powinno zniknąć z pulpitu. tak się nie dzieje.

    MOTOROLA DEFY – MIUI Pl 1.12.16.+ spolszczenie v2

    • Tak to nie działa i nie jest możliwe takie działanie. MIUI ma aplikacje na pulpicie i to jest jego wyjątkowa cechą. Szuflada jest tu jedynie podrecznym menu z aplikacjami. Zamiast szukać ich na pulpicie można szybciej znaleźć w szufladzie. To jedynie opcja dodatkowa. A aplikacje możesz pochować w foldery. Aczkolwiek właśnie tym się różni MIUI od innych Romów, że jest inny, nie ma klasycznego app drawera.

     Pozdrawiam
     Acid

     • Czoster1

      Dzięki za stosowne wyjaśnienie.Życzę wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku.
      Pozdrawiam.

   • GrzeSek

    W Galaxy S II paczka z miui android miala numer kompilacji 1.12.16 tak jak spolszczenie v1 szkoda, ze w v2 zmieniles na 1.12.9.

    • Tak, bo w skrypcie wylaczylem ta poprawkę która miałem w pierwszym spolszczeniu. Ale jak napisałem wyżej to tylko numerek i można sobie samemu zmienić lub przenieść wszystko że spolszczenia v2 do paczki v1 z pominięciem build.prop

     Pozdrawiam
     Acid

 • Barth

  Po instalacji paczki 1.12.16v2 na moim Desire wreszcie poprawnie działa MIUI Control Panel :)

 • tancerz77

  Na Defy po zainstalowaniu paczki 1.12.16v2 na romie 1.12.23 zwraca że numer kompilacji to 1.12.9

  • No i prawidłowo.

   Proponuje poczytać post pod którym napisałes ten komentarz i w ogóle faq miuipolska, bo nie masz pojęcia co robisz.

   Pozdrawiam
   Acid

 • tancerz77

  Nie będę czytał faq skoro wiem co robię i wiem co tam jest. Twój poprzedni post jakoś mi umknął uwadze.
  Pozdrawiam -.-

  • Skoro wiesz co robisz to ok. Ale trochę się dziwię, bo wgrywanie spolszczenia 16 na 23 to głupota, bo aplikację się nadpisuja i to tak jakbyś wracał do 16. Cóż …

   Pozdrawiam
   Acid

 • KRISTOFERFG

  WITAM . PO INSTALACJI JAK NAJBARDZIEJ JESTEM ZADOWOLONY . JADYNY MALY PROBLEM PO KONFIGURACJI POCZTY , KIEDY PROBOJE SCIAGNAC Z SERVERA WARIUJE I NIC Z TEGO . JEDYNE CO WIDAC TO KOLKO ODSWIEZANIA LATAJACE PO WYSWIETLACZU .