Mi5S i MiNote 2 z dotykiem 3D?

Mi5S i MiNote 2 z dotykiem 3D?

Zwykle tak bywa, że parę miesięcy po premierze flagowego urządzenia od Xiaomi w sieci pojawiają się kolejne plotki o następcach. Tak jest i tym razem. Ponoć przed końcem roku Xiaomi może pokazać nowe modele: ulepszonego Mi5s i drugiego MiNote.

Nie byłoby nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że aktualnie mówi się o dodaniu przez producenta nowych funkcji i możliwości, dzięki którym Xiaomi dogoni szybko rozwijającą się konkurencję.
A funkcje te faktycznie wcale nie muszą być już tylko plotkami.

Mowa o dotyku 3D (Touch 3D/Force touch) znanego z iPhone 6S i Huawei Mate S, a także podwójnej kamerze od Huawei P9.

Okazuje się, że Xiaomi może coś takiego planować, ponieważ w czerwcowych wydaniach MIUI 8 pojawiły się stringi (tłumaczenia) wprowadzające nowe funkcje.

Ustawienia MIUI:

Kamera MIUI:

1
dual_camera_

Oczywiście nie ma obecnie możliwości podejrzenia działania tych funkcji, ale już sama ich obecność w tłumaczeniu świadczy o faktycznym istnieniu. Wiadomo nie od dziś, że aplikacje MIUI są wspólne dla prawie wszystkich wspieranych urządzeń, a aktywacja danych funkcjonalności to tylko kwestia obecności konkretnego firmware.

Mi5s i MiNote 2?

Wiadomo także, że w kodzie MIUI widnieją jeszcze co najmniej dwie nazwy urządzeń z serii MI (capricorn i scorpio), które mogą należeć do nowych flagowców.

Oba urządzenia ponoć mają posiadać na pokładzie szybsze Snapdragony 821 i wspomniane wyżej funkcje dotyku 3D i dwie kamery. Ponadto znając ostatni trend w Xiaomi można będzie oczekiwać także wersji Pro z pamięciami 4/128 GB lub ekranem 2K w MiNote 2.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.