MI3 Silver vs Black

Acid
18 komentarzy

Tym krótkim wpisem chciałbym Wam przybliżyć różnice między Xiaomi MI3 16GB Silver, a MI3 64GB Black.
Modele te różnią się jedynie paroma szczegółami, ale warto je pokazać jako ciekawostkę.

W porównaniu mamy więc model 16GB, który na chwilę obecną jest dostępny w kolorach srebrnym, białym i czarnym, i model o pojemności pamięci 64GB w kolorze czarnym (dostępny też biały).

Oba telefony pochodzą z ibuygou.com.

Obudowa

Obudowa modeli Silver i Black różni się dwoma rzeczami.
Pierwsze to przyciski sprzętowe, które w wersji czarnej są tym razem srebrne, a nie tak jak w modelu 16GB w tym samym kolorze co obudowa. Faktura materiału przycisków jest tutaj minimalnie inna i przypomina materiał obudowy srebrnej wersji. No właśnie, materiał obudowy.
64GB model black ma matowy plastik o wyraźnie szorstkiej powierzchni. Nie przypomina on jednak obudowy tabletów Nexus. Wersja srebrna jest gładka, bardziej metaliczna i łatwiej wyślizguje się z dłoni. Czarny model jednak ma wadę w postaci odcisków tłustych palców, które widać na obudowie i trudno je na sucho usunąć, choć nie jest tu to jakimś wielkim problemem.

Ekran

I tu druga ciekawostka po innej obudowie. Ekran.
Wyświetlacz w MI3 64GB jest innego producenta niż modelu 16GB. Prawdopodobnie jest to ekran Sharpa gdzie w srebrnym powinien być LG.

Ciężko było mi niestety uchwycić różnice, ponieważ zdjęcia były robione MI2 gdzie nie ma możliwości ręcznej kalibracji balansu bieli. Ekran 64GB modelu jest wyraźnie cieplejszy, aczkolwiek widać to dopiero przy bezpośrednim porównaniu.
Na co dzień nie będzie widać różnicy. Przy ustawieniach kolorów na Ciepły model Black miał kolory, które bardzo wyraźnie wpadały w żółty, a przy Chłodnym profilu kolory były na poziomie Naturalny dla modelu Silver.

Pozostałe zdjęcia:

Który wariant lepiej się używa? Trudno powiedzieć, z jednej strony srebrny jest gładki, czasem śliski ale nie zostawia odcisków palców na obudowie. Czarny aż tak nie rzuca się w oczy ale jest bardzo elegancki. Dla niektórych także ważna będzie pamięć wewnętrzna, która tu dla użytkownika to ok. 59GB.

A który kolor Wam się podoba?

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner