MI MIX 3 5G z MIUI 12 w październiku?

MI MIX 3 5G z MIUI 12 w październiku?

Xiaomi MI MIX 5G miał premierę na początku 2019 roku i był pierwszym telefonem Xiaomi z łącznością 5G i procesorem Snapdragon 855. Zrobiony był “na prędko” by pokazać światu, że to Xiaomi będzie pierwsze z technologiami 5G “dla każdego”. Coś się jednak nie udało.

Niestety pierwszy telefon z 5G Xiaomi bazował na projekcie modelu, który tej technologii nie posiadał, a miał dzielić większość gotowych z nim podzespołów. Co więcej, zewnętrzny modem X50 do Snapdragona 855 wymagał nowych, dodatkowych anten co zmieniło gabaryty urządzenia (MIX 3 5G był grubszy o 1 mm w stosunku do poprzednika). Następnie okazało się, że Qualcomm opracowuje już lepsze rozwiązania 5G w kolejnym procesorze i tak Xiaomi dosyć szybko porzuciło rozwój oprogramowania w tym modelu, skupiając się już na prawdziwym flagowcu o zupełnie innej konstrukcji.

Ostatecznie MIX 3 5G nie dostał nawet aktualizacji do MIUI 11 nie mówiąc już o Androidzie 10, który pojawił się bez problemu na poprzedniku (MIX 3).

Czytaj też:  Xiaomi zaprezentuje monitor 30"

Jest szansa na aktualizację

MIX 3 5G nie był konceptem jak MIX Alpha, nie był horrendalnie drogim urządzeniem. W cenie 599 EUR w dniu premiery był okazyjnie tani jak na telefon tak czy inaczej ze wsparciem 5G. Znalazł więc wielu nabywców w Europie (premiera była na MWC w Barcelonie), którzy słusznie mają pretensje do Xiaomi, że ich telefon nie otrzymał praktycznie żadnej aktualizacji oprogramowania.
Po kilku petycjach Xiaomi być może ugnie się pod naporem protestów swoich użytkowników.

Jeśli poniższy zrzut ekranu jest prawdziwy (a zakładamy, że jest) to z odpowiedzi supportu Xiaomi Global na zapytanie jednego z użytkowników wynika, że firma przeskoczy z oprogramowaniem do MIUI 12, pomijając MIUI 11 i wyda aktualizację w październiku 2020 roku.

Czytaj też:  Kolejna premiera nowych urządzeń Xiaomi niebawem

Niestety nadal na Androidzie 9 Pie…

Podziel się:

Tak działa tryb pulpitu w Xiaomi Mi MIX Fold
Xiaomi Yeelight zapowiada nowe produkty
Xiaomi sfinansuje zegarek Hipee Smart Blood Pressure Watch
Nowy telewizor Redmi Smart TV w Konsoli Google Play
Xiaomi na drugim miejscu w Europie
Co kryje się pod obudową Redmi K40 GEE?
Xiaomi zaprezentuje monitor 30″
POCO zaprasza do udziału w programie beta testerów
Xiaomi o krok za Apple
Slider
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.