Mi Max, Mi Band 2 i MIUI 8

Mi Max, Mi Band 2 i MIUI 8

Na 10 maja Xiaomi zaplanowało pokaz nowych urządzeń i nowej wersji systemu MIUI.

Mi Max

Tym razem do rodziny telefonów z serii Mi dołączy nowa “odmiana”, wyróżniająca się znacznie większym rozmiarem wyświetlacza nich dotychczas w serii Note. MiMax ma posiadać 6,4 calowy ekran i mieścić się w kieszeni spodni. Zaskakuje jednak brak logo MI w lewym górnym rogu ekranu, choć zdjęcie te jest i tak jest tylko renderem.

Mi Max wyposażony będzie w 8-rdzeniowy procesor Qualcomma 617. Specyfikacja nie jest więc topowa jak w Mi5, choć ekran 2K w tym przypadku byłby dobrym pomysłem.

 

Mi Band 2

mi-band-2

Drugim produktem ma być nowa generacja opaski Mi Band. Mi Band 2 będzie już posiadać mały ekran LCD, na którym będziemy mogli wyświetlić godzinę, spalone kalorie, dystans czy kroki. Do obsługi nowej opaski wykorzystamy jak zwykle aplikację MiFit, która od wersji 2.0 ma obsługiwać już nowe urządzenie. Być może opaska będzie wyposażona także w pulsometr.

Czytaj też:  Znamy wygląd Xiaomi 11 Lite 5G NE

 

MIUI 8

I na koniec, kolejna dobra wiadomość ze świata Xiaomi.
Od ostatniej zmiany w wyglądzie MIUI minęły prawie dwa lata i w końcu przyszedł czas na nową wersję MIUI. MIUI 8 ma zadebiutować niedługo wraz z nowym wyglądem i funkcjami.

154145xa5a5tzaqm5sww21

Dotychczas Xiaomi pokazało jedynie krótkie demo, na którym widzimy zmianę wyglądu paska powiadomień. Wygląda na to, że w MIUI 8 rozwijany pasek powiadomień nie będzie już przezroczysty (blur) tylko biały, a nagłówek może zmieniać kolory w zależności od warunków pogodowych i pory dnia. Strona z przełącznikami ma zostać zastąpiona (lub będzie to opcja) przez przewijany pasek o wysokości jednego rzędu.

Cóż, mi te zmiany bardzo się podobają choć wolałbym pozostać przy opcji osobnej karty na ulubione przełączniki. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni i tygodnie. Mamy nadzieję, na opublikowanie większej ilości zdjęć z nowego MIUI.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
84 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.