Wczoraj Xiaomi wprowadziło do sprzedaży w Chinach swoją kolejną przystawkę do telewizora, jaką jest Mi Box 4S MAX. Na swojej oficjalnej stronie firma sprzedaje ten produkt za 499 juanów (około 320 złotych). Ze względu na wcześniejsze doświadczenia z urządzeniami z serii 4S, które nie pokazywały się poza Państwem Środka, raczej mało prawdopodobne jest to, że uświadczymy premierę tego boxa w Europie.
Porównując nową przystawkę do wcześniej wydanej wariacji “Pro” trudno dostrzec między nimi jakieś większe różnice poza zwiększeniem ilości pamięci RAM oraz pamięci wewnętrznej. W modelu “MAX” mamy do czynienia z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej, gdzie wersja Pro oferowała tylko 2 GB RAM-u i 16 GB przestrzeni na dane. Xiaomi doprecyzowało również kwestię wykorzystywanego procesora: Mi Box 4S MAX używa czterordzeniowego układu Amlogic S905X3, produkowanego w 12-nanometrowym procesie technologicznym. Składa się on z rdzeni Cortex-A55, zaś jego pracę wspiera układ graficzny Mali-G31 MP2.
Pozostałe parametry są w zasadzie identyczne. Można do nich zaliczyć obsługę dekodowania treści w rozdzielczości 8K (choć sama przystawka pracuje oczywiście w rozdzielczości 4K), dynamicznego HDR, standardów DTS i Dolby Audio, HDMI 2.1 czy dwupasmowego Wi-Fi. Ponieważ produkt sprzedawany jest w Chinach, nakładka zainstalowana w nim to MIUI for TV. Nie uświadczymy jej zapewne w wersji globalnej (o ile taka w ogóle zostanie wydana).
źródło: ITHome