Mi Band 6. Tak szybko?

Mi Band 6. Tak szybko?

Niedawno miała miejsce premiera Mi Band 5. Nie zdążyliśmy się jeszcze przyzwyczaić do nowej generacji opaski sportowej Xiaomi, a w sieci pojawiły się informacje o jej następcy – Mi Band 6.

Jak wynika z tychże doniesień, premiera Amazfit Band 6 może nastąpić wcześniej niż ktokolwiek mógł oczekiwać. Pojawiły się również pierwsze informacje dotyczące specyfikacji opaski. Przede wszystkim jest to pojawienie się obsługi asystenta Amazon Alexa, a także czujnika SPO2, mierzącego nasycenie tlenem krwi.

Pojawienie się czujnika SPO2 wydaje się być, zgodnie z panującymi trendami, absolutnym “must have” w opaskach sportowych. Z kolei pojawienie się wparcia dla asystenta Alexa oznacza, że opaska zostanie wyposażona w mikrofon i głośnik do interakcji z nim.

Jak wynika z informacji, opaska ma posiadać baterię pozwalającą na 15 dni żywotności urządzenia. Ma oferować możliwość ciągłego pomiaru parametrów serca, fazy REM snu, dodatkowo rozbudowane narzędzie “zdrowie kobiety”, możliwość kontroli aparatu telefonu, a także funkcjonalność PAI (Personal Activity Intelligence).

Czytaj też:  Koniec wersji beta MIUI dla m.in. Mi 9/9T/Pro

W kwestii sprzętowej, Mi Band 6 nie będzie znacząco odbiegać od 5. generacji urządzenia. Pojawi się zatem (prawdopodobnie) ten sam, 1,1-calowy wyświetlacz AMOLED oraz podwójny sensor oddechu i PPG 2.

Oczywiście informacje są niepotwierdzone, zatem trudno mówić cokolwiek o cenie opaski, a także o jego dacie premiery. Nie mniej, wszystko wygląda na to, że Mi Band 6 pojawić się może wcześniej, niż ktokolwiek tego oczekiwał. Czy to jednocześnie nie przysłowiowy “strzał w kolano”, aby w krótkim odstępie czasu wprowadzać do oferty urządzenie kolejnej generacji…?

Źródło: tizenhelp

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.