MI-3 TD i MiTV 15 października

MI-3 TD i MiTV 15 października

15 października 2013 do sprzedaży trafi MI-3 w wersji Tegra 4 i nowy produkt Xiaomi: MiTV.

MI301

Jak poinformował współzałożyciel Xiaomi Liwan Jiang 15 października na stronie Xiaomi pojawi się pierwsza partia telefonów MI-3. Niestety będzie to model Tegra 4 w standardzie 3G TD-SCDMA, więc przeznaczony wyłącznie na rynek Chiński. W Europie telefon połączy się jedynie z sieciami GSM.

A co z użytkownikami w Europie? Będziemy musieli poczekać do połowy listopada na wersję WCDMA ze Snapdragonem 800. Opóźnienie to jest spowodowane oczekiwaniem przez Xiaomi na dostarczenie ulepszonych chipów Snapdragon 8974AB przez Qualcomma, które firma zapowiedziała w nowym flagowcu.
Warto dodać, że obecnie konkurencja (Sony czy Samsung) używają modeli Snapdragon 8974 (bez AB).
Procesor w MI-3 będzie więc nieznacznie szybszy przez wyższe taktowania GPU i pamięci.

Czytaj też:  Xiaomi notuje duży wzrost sprzedaży smartfonów 5G w Europie

Wraz z MI-3 będzie można nabyć telewizor Xiaomi MiTV.

mitv_119

MiTV to 47 calowy telewizor typu Smart z możliwością wyświetlania obrazu 3D. Całość działa pod kontrolą zmodyfikowanego systemu MIUI OS i jest napędzane przez podzespoły w MI-2S (S600, 2GB RAM i 8GB ROM).
Telewizor wyróżnia się bardzo cienką ramką o szerokości 8,4mm, a telefony Xiaomi (i nie tylko) mogą łączyć się z TV za pomocą Miracast czy WiFi Display.

Urządzenie będzie dostępne w cenie 490 dolarów i w praktyce tylko w Chinach.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.