MI-3 TD i MiTV 15 października

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MI-3 TD i MiTV 15 października

15 października 2013 do sprzedaży trafi MI-3 w wersji Tegra 4 i nowy produkt Xiaomi: MiTV.

MI301

Jak poinformował współzałożyciel Xiaomi Liwan Jiang 15 października na stronie Xiaomi pojawi się pierwsza partia telefonów MI-3. Niestety będzie to model Tegra 4 w standardzie 3G TD-SCDMA, więc przeznaczony wyłącznie na rynek Chiński. W Europie telefon połączy się jedynie z sieciami GSM.

A co z użytkownikami w Europie? Będziemy musieli poczekać do połowy listopada na wersję WCDMA ze Snapdragonem 800. Opóźnienie to jest spowodowane oczekiwaniem przez Xiaomi na dostarczenie ulepszonych chipów Snapdragon 8974AB przez Qualcomma, które firma zapowiedziała w nowym flagowcu.
Warto dodać, że obecnie konkurencja (Sony czy Samsung) używają modeli Snapdragon 8974 (bez AB).
Procesor w MI-3 będzie więc nieznacznie szybszy przez wyższe taktowania GPU i pamięci.

Wraz z MI-3 będzie można nabyć telewizor Xiaomi MiTV.

mitv_119

MiTV to 47 calowy telewizor typu Smart z możliwością wyświetlania obrazu 3D. Całość działa pod kontrolą zmodyfikowanego systemu MIUI OS i jest napędzane przez podzespoły w MI-2S (S600, 2GB RAM i 8GB ROM).
Telewizor wyróżnia się bardzo cienką ramką o szerokości 8,4mm, a telefony Xiaomi (i nie tylko) mogą łączyć się z TV za pomocą Miracast czy WiFi Display.

Urządzenie będzie dostępne w cenie 490 dolarów i w praktyce tylko w Chinach.

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Fyme

  Taki MiTV to sam bym chętnie kupił :)

 • AmyS

  Szkoda, że nie będzie możliwości zakupu MiTV na rynek inny niż tylko chiński. Ale raczej ciężko by było, żeby telewizor wysłali jako gift i że to MP4 Player po naprawie :D

 • Darek

  coraz bardziej zastanawiam się nad MI3 ^^ trzeba hajsy zbierać

 • Wojtek Dziedzic

  Ja bym kupił z chęcią nawet za dopłatą Vat’u ten MiTv ale telewizor ma jedną wadę, jako produkt celuje jedynie na chiny i pewnie nie będzie języku Polskiego i raczej nie ma co liczyć że Acid go spolszczy ;) Dodatkowo pojawia się problem dostępności usług i jego funkcji w naszym pięknym kraju.

  • Spolszczyć pewnie jest trudno. Xiaomi ma w ofercie też Xiaomi Box czyli taką przystawkę do TV z androidem. Ogólnie odtwarza multimedia ondemand i online z serwisów Chińskich (działa też z Chińską TV). Problem tam był taki, że praktycznie brak supportu od Xiaomi więc trzeba było kombinować z rootem (w jednej z metod trzeba było zwierać pewne punkty na płycie). Naważniejszy jest root bo wtedy można uzyskać dostęp do urządzenia przez adb i kopiować na PC aplikacje. Samo tłumaczenie to już prosta sprawa (choć dobrze jest znać chiński ;p). Z tym TV może jest lepiej.

 • roger

  Ten MiTV też mi się podoba.Czasem nawet myślę o nim w razie zmiany odbiornika.Nie jestem jednak takim pesymistą:) Cóż…słuchawki też wyprodukowali na swój rynek a przecież leży obok lapa Mi2S :)Pilot,jak widać,prosty i intuicyjny.Menu angielskie przecież też będzie więc głowa do góry panowie.W ostateczności pracuje pod kontrolą MIUI nie?

  • Fyme

   Ja uważam że więcej problemu byłoby ze ściągnięciem MiTV do kraju niż z obsługą

  • Tak, jest tam dosyć zmodyfikowany MIUI. A w zasadzie interfejs w stylu MIUI.
   Ja bym swojego TV nie zmieniał bo mam większy a nie zmienia się telewizorów na mniejszy.

 • Kuba

  Szukam na stronie poradniek o tym jak kupić MI3 i nie mogę znaleźć. Gdzie to jest?

 • daniol

  mitv jak by mial obsluge kat SIM to bym go nosil na plecach i zaden niuniek z 6″ telefonem by mi nie podskoczyl :)