Kontakty Google z nowym widżetem

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wraz z wydaniem systemu operacyjnego Android 12 z Material You, Google skupiło uwagę na przeprojektowaniu widżetów wszystkich swoich aplikacji. Kontakty Google były jedną z pierwszych aplikacji zgodnych z Material You, lecz jej widżety już nie.

Google powoli odświeża widżety wszystkich swoich aplikacji, wzbogacając je o dodatkowe funkcje, jak i elementy projektu Material You. W końcu przyszedł czas na jedną z najbardziej rozpowszechnionych aplikacji Google, czyli Kontakty. Aplikacja ta zyska nowy, inspirowany Material You, widget 3 × 2.

Do tej pory aplikacja ta oferowała jedynie widżety 1 × 1 dla pojedynczego kontaktu, oferujące możliwość bezpośredniego połączenia lub wysłania wiadomości. Nowy widżet 3 × 2 jest zgodny z motywem Material You i przybiera teraz falisty kształt oraz zaokrąglone rogi. Ponadto Google zwiększyło funkcjonalność tego widżetu poprzez dodanie przycisku kierującego do wysłania wiadomości umieszczonego w lewym górnym rogu oraz przycisku do bezpośredniego połączenia z danym kontaktem znajdującego się w dolnym prawym rogu widżetu.

Widżet ten pojawi się w menadżerze widżetów ekranu głównego, Do jego wyświetlenia wymagane jest posiadanie aplikacji Kontakty Google w wersji 3.80.24.x lub nowszą. Jednakże umieszczenie widżetu na ekranie głównym może spowodować awarię launchera przy próbie wyboru kontaktu. Świadczy to o tym, iż funkcjonalność ta wymaga jeszcze dopracowania ze strony Google.

Źródło: androidpolice

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner