Konkurs – Bootanimacja dla MIUIPolska

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Konkurs – Bootanimacja dla MIUIPolska

ligo_00004Witajcie,

Chcielibyśmy zorganizować konkurs. Od dosyć dawna nasza bootanimacja (animacja uruchamiania telefonu) nie była odnawiana, także nadszedł czas by pomyśleć o czymś nowym. Liczymy tym razem na Wasze pomysły :)

Spośród nadesłanych prac wybierzemy drogą głosowania najlepszą bootanimację MIUIPolska, a autora nagrodzimy :)

Zasady i postanowienia konkursu:

 

Terminy

Pierwszy etap konkursu będzie trwał od dzisiaj (4.5.2) do 30 maja 2014 (4.5.30). W tym czasie prosimy o nadsyłanie prac na nasz adres e-mail podany w zakładce Kontaktowej na stronie, gdzie jako załącznik lub odnośnik zostaną dodane pliki .zip z bootanimacjami. Jeśli zainteresowanie będzie duże, to ten okres zostanie przedłużony.

Po pierwszym etapie nastąpi etap drugi, w którym utworzymy głosowanie (na stronie lub forum) gdzie to Wy będziecie mogli oddać głosy na najlepsze bootanimacje (czas głosowania ustalimy po etapie 1).
Na wybór ostatecznej bootanimacji wpłyną głosy ze strony/forum, a także z osobistych ocen ekipy MIUIPolska :)

Dla autora najlepszej bootanimacji przewidujemy nagrodę:

 • słuchawki Xiaomi Piston v2 lub małą maskotkę Mitu (do wyboru)
 • oryginalne pocztówki Xiaomi/MIUI
 • nalepki MIUIPolska
 • fajną rangę na forum ;)

 

Specyfikacja techniczna

 • Nasze obecne bootanimacje znajdziecie tu (xxhdpi i xhdpi).
 • Bootanimacja powinna być wg. formatu powyżej. Czyli w plikach .zip w rozdzielczości 720p (xhdpi) lub 1080p (xxhdpi). Rozdzielczość animacji (720p czy 1080p) w pierwszym etapie jest dowolna. W razie wygranej autor powinien wykonać drugą.
 • Bootanimcja powinna działać w telefonie i być przetestowana, czy nie ma problemów z animacją i grafiką.
 • Bootanimacja powinna być w miarę bogata w grafikę, nawiązywać do aktualnego wyglądu systemu MIUI v5 lub portalu MIUIPolska, może zwierać wizerunki lub podobizny Mitu. Preferujemy by bootanimacja była ruchoma :).
  Wtedy do zgłoszenia prosimy dołączyć plik .gif z przebiegiem animacji.
 • Grafika nie musi koniecznie zawierać wyraźnych akcentów polskich (poza nazwą „MIUIPolska”, która powinna być), typu flaga na cały ekran ;p. Sugerujemy także by ewentualne gwiazdy na czapkach Mitu (jeśli takowa postać się pojawi) zastąpić flagą Polski lub usunąć ten element.
 • Podpis/logo autora nie jest konieczne, aczkolwiek może się znaleźć jeśli będzie małe i znajdować się w rogu ekranu.
 • Rozmiar pliku .zip z bootanimacją nie może być większy jak 2-3MB dla xhdpi i tak do 5MB dla xxhdpi.

Zapraszamy do udziału w zabawie :)
Wszystkim uczestnikom konkursu postaramy się wysłać wlepki MIUIPolska :)

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Kamil Z

  Ooo jak są słuchawki w nagrodach to biorę się za robotę :)

  Zmieniłbym jedną rzecz, a mianowicie bootanimacje powinny być wysyłane na email, a wrzucone na forum w drugim etapie. Wtedy unikniemy ewentualnych problemów w stylu: ktoś udoskonalił czyiś pomysł mając wczesny dostęp do bootanimacji.

  • Ja wolę tak jak napisałem. Dzięki temu powstanie wątek z różnymi bootanimacjami. I każdy coś sobie wybierze, nawet jeśli wygra inna która danej osobie się nie podoba. Jeśli ktoś postanowi się bardzo mocno wzorować to trudno, najwyżej ocenimy oryginał wyżej, albo osoba zostanie poproszona o zrobienie innej.

   • PoduktZbożowy

    czyli nie mozna przesłac gifa na forum ,a zip na email/ w 2 etapie?

    • 2 etapie? 2 etap przecież polega na głosowaniu. Prace nadsyłasz teraz tak?
     W sumie ok, zróbmy tak że jest dowolność. Albo przesyłać na maila (przez [email protected] ) wtedy prace będą prywatne na tym etapie albo na forum.

     • mvha

      Odnośnie tego GIFa właśnie. Jak moja bootanimacja składa się 2 części(jedna idzie raz a reszta jest zapętlona) mam wystawić 2 GIF? Czy może wystarczy plik SWF osadzony w html?

     • Hm a da sie w jednym gifie? Albo prześlij i to i to. Dopiero za miesiac stworzę temat na forum z tymi animacjami i się okaże czy mogę tam wstawić swf czy gify.

 • Jakub

  Gdzie mogę sobie wybrać animację samemu i zmienić? Albo coś ładnego związanego z grami w ramach konkursu ktoś mógłby wykonać…

  • Aplikacja Motywy – Kategorie – Własne – Animacja startowa.

 • iwrit

  [Mi2S] A ja nigdy tej animacji nie widziałem na oczy. Jak ją włączyć? Zastosowałem motyw domyślny – nic to nie dało.

  • Może miałeś telefon z jakimś innym boot logiem? Wtedy taka animacja jest w /data/local albo /data/miui i ma pierwszeństwo przed tą naszą z /system/media. Rozwiązaniem to albo usunąć inne animacje z /data albo zrobić full wipe. Po full wipe na pewno wskoczy bootanimacja.

 • Rzeźnia

  No to trzeba będzie skończyć moją (niektórym już znaną) animację i spróbować wygrać w konkursie ;)

 • AmyS

  Po zaleceniu się do wymogów konkursu, na temat bogatej grafiki i podobizny MITU oraz polskich akcentów, moja animacja zajmuje 14 MB dla rozdzielczości 720p. Jak dla mnie wymogi te są trochę absurdalne, aby połączyć fajną animację z ciekawą grafiką i wagą na poziomie 2-3 MB. Prawdopodobnie, a raczej na pewno moja animacja nie będzie brała udziału w konkursie, a szkoda, bo to użytkownicy powinni ocenić każdą z animacji.

  • Zobaczymy ile innym będzie wychodzić. 22Mb dla xxhdpi to już jest do przyjęcia ponieważ xxhdpi to telefony typu Mi3 gdzie miejsca w systemie jest dużo. Jednak xhdpi ma sporo ludzi z romami multilang a tam właśnie przez multilang + gapps miejsca w systemie jest mało i z tym musimy się liczyć .

  • mvha

   Nie rób animacji która trwa 10-15 sekund gdyż na niektórych telefonach ładowanie miui trwa 2,5-5 sekundy. Według mnie tak długa animacja jest bezsensowna. Używaj pętli w pliku desc.txt.
   Zoptymalizuj grafikę. Ja z 15 MB zjechałem do <5 więc da się. I jest 1080p

  • MST

   Nie są absurdalne, trzeba wykonać prostą i ładną animację. 14MB to o 11MB za dużo :P
   Takie kosmiczne animacje się zwykle wymienia na te lekkie by zaoszczędzić nand.

   • AmyS

    Jeśli wziąłeś udział w konkursie to wiesz o co kaman, jeśli nie to zrób animację, a później możemy pogadać ;) Ja przynajmniej dostosowałem się do wymogów konkursu i nie udostępniałem już efektów mojej pracy jak kolega @ZduneX25. Zrobiłem aż 4 wersje mojej animacji, więc jest w czym wybierać. To co wykonałem zostanie udostępnione przez administratorów po 30 maja. Zaznaczę, że po mimo moich uwag dogadałem się z @Acidd:disqus’em i moje animacje zostały przyjęte. Już uprzedzam, że animacje startowe wykonane przeze mnie, nie są długie i maksymalna długość klatek wynosi 64. Na MI-2S animacja przebiega szybko i sprawnie, i nawet animacja o wielkości 18 MB (64 klatki) nie sprawia kłopotów ;)

    • Kamil Z

     W pierwotnej wersji wpisu była mowa o wrzucaniu na forum, fakt, że moja mała animacja ujrzała światło dzienne mi zupełnie nie przeszkadza (nie poświęciłem wiele czasu, a na moją pierwszą wizję niestety zabrakło mi ramu i program wysypał się wraz z projektem). Ciekawi mnie tylko czemu wszystkie 4 warianty mają trafić do ankiety?

     • AmyS

      Pośpieszyłem się pisząc, że moje animacje będą udostępnione. Miałem napisać, że wszystkie moje warianty pokazałem @Acid’owi, a później wysłałem gotowe z nich paczki. Swoje efekty pracy również chciałem pokazać na forum, ale wolałem najpierw zapytać ;)

 • sadi

  Tak z ciekawości zapytam, a ile klatek może być maksymalnie w gifie? Są jakieś ogranicznia? Bo z tego co zauważyłem domyślne miui ma ponad sto.

  • Kamil Z

   Ile ustawisz tyle będzie, sama bootanimacja i tak nie jest w formacie gif i jest ustawiona w txt na 23.