Kolejny patent Xiaomi. Bardzo przydatny

Maciej Rosiński
8 komentarzy

Ileż to zabiegów, ileż kombinacji wymagało od upartych użytkowników telefonów nieobsługujących kart pamięci spreparowanie karty SIM połączonej z kartą microSD. Teraz to przeszłość…

Jak przystało na producenta, który nie tylko patrzy na potrzeby użytkowników, ale i jest jednym z pionierów na rynku urządzeń obsługujących standard 5G, Xiaomi złożyło wniosek patentowy.

Czego dotyczy? Przypomnijcie sobie filmy, na których pokazywano poradniki, w jaki sposób, spiłowując i łącząc karty SIM i karty pamięci, można było uzyskać swoiste “wash&go”, czyli dwa-w-jednym. To nie będzie więcej potrzebne. Właśnie tego dotyczy nowy patent Xiaomi.

Chiński gigant przygotowuje do wprowadzenia karty SIM, formatu nano, która nie tylko będzie obsługiwać sieć w standardzie 5G. Będzie ona również nośnikiem danych, czyli kartą pamięci. Na jednej stronie karty zostaną umieszczone styki karty SIM, zaś na odwrocie styki karty pamięci.

To bardzo interesujące posunięcie. Wiemy wszak, że producenci smartfonów, zwłaszcza flagowych, coraz częściej rezygnują z możliwości obsługi kart pamięci w swoich urządzeniach. Jeśli karta trafi do masowej produkcji, może zrobić furorę. Tym bardziej, że pomimo stale zwiększającej się pojemności dysków smartfonów, wciąż spora liczba użytkowników oczekuje możliwości powiększenia pamięci, właśnie za pomocą kart pamięci. Rozwiązanie zaproponowane przez Xiaomi ma jeszcze jedną zaletę. Wiemy, że standard 5G będzie oferował bardzo szybkie transfery, umożliwiające błyskawiczny przesył wideo w jakości 4K. Taka karta umożliwi zapis materiału wprost na niej, bez potrzeby “przepuszczania” go przez pamięć wbudowaną telefonu. Prawda, że pomysłowe?

Źródło i fot.: Gizmo China

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner