Kolejne urządzenie Xiaomi otrzymuje certyfikat TENAA w Chinach

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

W wycieku informacji, które pojawiły się na początku tego miesiąca, ujawniono, iż pierwszy składany telefon Xiaomi ukrywa się pod kodem M2011J18C. Urządzenie to otrzymało certyfikat od chińskiego organu TENAA. Zatem pojawienie się tego modelu może być jak najbardziej realne i mówi się o premierze jeszcze w marcu.

Obecnie TENAA nie publikuje informacji o jego specyfikacji. Również jego zdjęcia nie zostały ujawnione. Pokazuje on tylko, że urządzenie obsługuje łączność 5G.

Pierwszy składany smartfon tej firmy ma być napędzany procesorem Snapdragon 888. Urządzenie wyposażone zostanie w wyświetlacz OLED o przekątnej 8,03 cala po rozłożeniu, a ekran zewnętrzny o wymiarach 6,38 cala z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Główny aparat wspierać ma rozdzielczość 108 megapikseli. Telefon działać będzie na specjalnie zmodyfikowanej wersji nakładki MIUI 12 zaprojektowanej dla urządzeń ze składaną obudową.

W grudniu poinformowano, iż Xiaomi może zaprezentować trzy rodzaje składanych telefonów w 2021 roku. Analityk ds. wyświetlaczy Ross Young ujawnił, że firma może zaprezentować składane smartfony z konstrukcjami składanymi oraz klapkowymi.

Prezentowane zdjęcie to nienajlepsze ujęcie tego telefonu. Spekuluje się, iż jeden ze składanych modeli tej firmy nosi kryptonim Cetus o którym robi się coraz głośniej w internecie.

To urządzenie może stać się bestsellerem ze względu na jego cenę. Według doniesień pierwszy składany smartfon Xiaomi stanie się najtańszym telefonem komórkowym tego typu, przyspieszając tym wzrost ich popularności.

Co Wy sądzicie o takim urządzeniu, czy jest to przyszłość, a może raczej zbędny gadżet?

Źródło: Gizchina, Gizmochina.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner