Kolejne aktualizacje do Androida Pie

Kolejne aktualizacje do Androida Pie

Jak już wspominaliśmy, aktualizację do Androida Pie miało w ostatnim czasie (tj. drugi kwartał 2019 roku) otrzymać 5 modeli: Redmi 6, Redmi 6A, Mi 6, Mi Mix 2 i Mi Note 3. Wiemy już, że Xiaomi ma najprawdopodobniej pewne kłopoty z wydaniem Pie na dwa pierwsze modele (z uwagi na procesor – Mediatek) i być może tego Pie nie będzie, choć w oficjalnych ogłoszeniach nadal informuje się o tym, że aktualizacja do najnowszej wersji Androida jednak się pojawi. Zobaczymy.

Mi 6 dostało aktualizację do Androida Pie w tym tygodniu wraz z publiczną wersją 9.4.25, zaś Mi Mix 2 dostanie ją w połowie maja – 9.4.25 było dla niego ostatnią aktualizacją opartą na Androidzie 8.0 Oreo. Nieznany jest jeszcze termin aktualizacji dla Mi Note 3, ale można przypuszczać, że pojawi się ona – w wersji beta – prawdopodobnie pod koniec maja lub na początku czerwca.

Zobacz też:  MIUI 20.11.11/12

A co z Redmi S2, które Androida Pie miało otrzymać już w pierwszym kwartale? No cóż, tu sprawa jest nieco bardziej złożona. Z nieznanych chyba nikomu poza inżynierami Xiaomi przyczyn Redmi S2 ma system oparty na 32-bitowej architekturze mimo tego, że procesor (Snapdragon 625) spokojnie mógłby działać na architekturze 64-bitowej (co pokazały takie telefony jak Redmi 5 Plus czy Redmi Note 4). I niestety prace nad Androidem P zostały (prawdopodobnie, bo pojawiają się buildy “top-secret” nadal jeszcze, więc być może?) porzucone.


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.