Kolejne aktualizacje do Androida Pie

Kolejne aktualizacje do Androida Pie

Jak już wspominaliśmy, aktualizację do Androida Pie miało w ostatnim czasie (tj. drugi kwartał 2019 roku) otrzymać 5 modeli: Redmi 6, Redmi 6A, Mi 6, Mi Mix 2 i Mi Note 3. Wiemy już, że Xiaomi ma najprawdopodobniej pewne kłopoty z wydaniem Pie na dwa pierwsze modele (z uwagi na procesor – Mediatek) i być może tego Pie nie będzie, choć w oficjalnych ogłoszeniach nadal informuje się o tym, że aktualizacja do najnowszej wersji Androida jednak się pojawi. Zobaczymy.

Mi 6 dostało aktualizację do Androida Pie w tym tygodniu wraz z publiczną wersją 9.4.25, zaś Mi Mix 2 dostanie ją w połowie maja – 9.4.25 było dla niego ostatnią aktualizacją opartą na Androidzie 8.0 Oreo. Nieznany jest jeszcze termin aktualizacji dla Mi Note 3, ale można przypuszczać, że pojawi się ona – w wersji beta – prawdopodobnie pod koniec maja lub na początku czerwca.

Czytaj też:  Xiaomi Soundbar 3.1ch o mocy 430 W dostępny na rynku globalnym

A co z Redmi S2, które Androida Pie miało otrzymać już w pierwszym kwartale? No cóż, tu sprawa jest nieco bardziej złożona. Z nieznanych chyba nikomu poza inżynierami Xiaomi przyczyn Redmi S2 ma system oparty na 32-bitowej architekturze mimo tego, że procesor (Snapdragon 625) spokojnie mógłby działać na architekturze 64-bitowej (co pokazały takie telefony jak Redmi 5 Plus czy Redmi Note 4). I niestety prace nad Androidem P zostały (prawdopodobnie, bo pojawiają się buildy “top-secret” nadal jeszcze, więc być może?) porzucone.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]