Hugo Barra na konferencji Xiaomi 5 września

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Hugo Barra na konferencji Xiaomi 5 września

Jak za pewne wiecie lub słyszeliście, Hugo Barra (wiceprezes ds. produktów Android) przechodzi z Google do Xiaomi. Będzie on obecny na konferencji Xiaomi 5 września kiedy to ma zostać pokazany MI-3 i inne, nowe produkty firmy.


hugo

Hugo Barrę możecie kojarzyć z ostatnich konferencji i eventów Google np. pamiętna prezentacja Nexusa 4 czy ostatnio nowego Nexusa 7. Pracował w Google ponad 5 lat i już za parę miesięcy będzie odpowiedzialny w Xiaomi za ekspansję firmy na rynki zagraniczne, a także bliską współpracę z Google. O swoim odejściu powiadomił na Google+.

Xiaomi widać prężnie przeciska się coraz wyżej na liście największych, chińskich producentów telefonów i obecnie znajduje się na pozycji 6, a wartość firmy w sierpniu przekroczyła 10 miliardów dolarów przeganiając Blackberry.

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Mateczek

  Coś czuje że wkrótce Xiaomi ładnie zamiesza na rynku europejskim. Ciekawe tylko czy ceny tych telefonów będą w takiej cenie jak w Chinach.

  • zriel

   Ja aktualnie kibicuję dwóm Chińskim firmom : Xiaomi oraz OPPO – bo MEIZU jakoś nie spieszno na rynki zachodnie. OPPO już jest w europie a nowe R819 i Find 7 oraz N1(z wymiennymi obiektywami) budzą spore zainteresowanie. Ciekaw jestem co zaprezentuje Xiaomi – liczę na jakiegoś fajnego tableta. Tak czy siak ekspansja Chińskich producentów staje się faktem, a Xiaomi i OPPO są synonimem ekskluzywnego sprzętu w przystępnej cenie – wszystkie plastikowe samsungi czy Xperie się chowają. MIUI ma szansę być drugim obok czystego androida najpopularniejszym systemem na smartfony – chociaż mnie osobiście podobają się rozwiązania z P.A.C MAN moda który łączy w sobie to co najlepsze z Paranoid,AOSP i Cyanogena, no ale biorąc pod uwagę plany XIAOMI to i MIUI stanie się równie uniwersalne a już teraz jest to chyba najszybszy android.

 • Grzegorz Kałużny

  Wiadomo coś już o jakiej porze będzie konferencja??

  • Niestety nie wiadomo. Ale znając, życie w bardzo niedogodnych dla nas godzinach ;p
   Pamiętam rok temu czytałem skróty na żywo z konferencji o 5 rano bo akurat wstawałem do pracy.

   • Grzegorz Kałużny

    Będzie jakiś post na miuipolska jak pojawi się link do stream itp.?? W sumie mógłbym wstać godzinę wcześniej do szkoły jakby było tak jak rok temu;p

    • No na szczęście w czwartek mam później do pracy to może coś napiszemy na żywo. Ale o 5 na pewno nie będę wstawał. W sumie konferencja i tak potem będzie na YT to nie ma po co wstawać…

     • Grzegorz Kałużny

      ok, jeszcze tak przy okazji;p Premiera Mi3 może wpłynąć na ceny na ibuygou??

     • Ceny czego? MI-2? Na pewno nie. Nie od razu. MI-3 ma ponoć być droższe niż MI-2S od samego Xiaomi. Trudno by ibuygou dokładało do interesu.