Lepszy sposób na koncentrację w pracy – już niedługo w MIUI

Lepszy sposób na koncentrację w pracy – już niedługo w MIUI

Rozpoczęły się zapisy do testowej wersji nowego trybu, określanego przez Xiaomi jako “Focus mode”. Póki co obejmują one jedynie osoby skupione wokół chińskiego Mi Community, ale – swoimi kanałami – uzyskałem dostęp do aplikacji udostępniającej tą funkcję.

Jak to wygląda? Póki co nie ma angielskiego tłumaczenia, więc będziecie musieli zadowolić się chińszczyzną, ale nie ma to tutaj większego znaczenia. W wielkim skrócie – ustawiacie sobie czas, na który chcecie się kompletnie oderwać od powiadomień i dźwięków z telefonu (od 20 do 60 minut). Później zatwierdzacie wybór i telefon blokuje się całkowicie, uniemożliwiając rozwinięcie paska powiadomień, odblokowanie ekranu czy pisanie SMS-ów, ograniczając się jedynie do odbierania połączeń, wykonywania połączeń alarmowych i wykonywania zdjęć.

I muszę przyznać – po około pół godzinie testowania tej nowej funkcji – że to naprawdę działa. Na razie jest to faza beta, więc zdarzają się bugi – u mnie dało się odblokować ekran i co prawda nie widziałem pulpitu i nie mogłem rozwinąć paska powiadomień – to było cały czas zablokowane – ale na przykład dymek Messengera mogłem już otworzyć bez problemu. Ponadto funkcja wycisza dźwięki powiadomień, ale co z tego, skoro nie blokuje przycisków głośności i mogę tak po prostu te dzwonki odblokować…

Mimo wszystko jestem fanem tej nowinki i bardzo liczę na to, że w przyszłości Xiaomi ją dopracuje oraz udostępni wszystkim użytkownikom MIUI.

Czytaj też:  Cenzura: Xiaomi angażuje zewnętrzną firmę do sprawdzenia litewskiego raportu

źródło: własne. Artykuł na XDA też się pewnie pojawi, ale to ja znalazłem APK i ode mnie XDA już go ma.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]