Lepszy sposób na koncentrację w pracy – już niedługo w MIUI

Lepszy sposób na koncentrację w pracy – już niedługo w MIUI

Rozpoczęły się zapisy do testowej wersji nowego trybu, określanego przez Xiaomi jako “Focus mode”. Póki co obejmują one jedynie osoby skupione wokół chińskiego Mi Community, ale – swoimi kanałami – uzyskałem dostęp do aplikacji udostępniającej tą funkcję.

Jak to wygląda? Póki co nie ma angielskiego tłumaczenia, więc będziecie musieli zadowolić się chińszczyzną, ale nie ma to tutaj większego znaczenia. W wielkim skrócie – ustawiacie sobie czas, na który chcecie się kompletnie oderwać od powiadomień i dźwięków z telefonu (od 20 do 60 minut). Później zatwierdzacie wybór i telefon blokuje się całkowicie, uniemożliwiając rozwinięcie paska powiadomień, odblokowanie ekranu czy pisanie SMS-ów, ograniczając się jedynie do odbierania połączeń, wykonywania połączeń alarmowych i wykonywania zdjęć.

I muszę przyznać – po około pół godzinie testowania tej nowej funkcji – że to naprawdę działa. Na razie jest to faza beta, więc zdarzają się bugi – u mnie dało się odblokować ekran i co prawda nie widziałem pulpitu i nie mogłem rozwinąć paska powiadomień – to było cały czas zablokowane – ale na przykład dymek Messengera mogłem już otworzyć bez problemu. Ponadto funkcja wycisza dźwięki powiadomień, ale co z tego, skoro nie blokuje przycisków głośności i mogę tak po prostu te dzwonki odblokować…

Mimo wszystko jestem fanem tej nowinki i bardzo liczę na to, że w przyszłości Xiaomi ją dopracuje oraz udostępni wszystkim użytkownikom MIUI.

Zobacz też:  [Aktualizacja] Ulepszanie zdjęć i filmów - nowa funkcja dla nowych flagowców?

źródło: własne. Artykuł na XDA też się pewnie pojawi, ale to ja znalazłem APK i ode mnie XDA już go ma.


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.