Earphone 3 – nowe, niedrogie słuchawki Xiaomi

Earphone 3 – nowe, niedrogie słuchawki Xiaomi

299 juanów, czyli około 160 złotych, to kwota, na jaką Xiaomi wyceniło swój nowy produkt – bezprzewodowe słuchawki Earphone 3.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, Xiaomi publicznie zaprezentowało swoje nowe słuchawki bezprzewodowe. Jedną z najważniejszych cech, jaką mają się charakteryzować Earphone 3, to możliwość wyciszenia dźwięków otoczenia aż o 20 dB. To świetna wiadomość zwłaszcza dla osób, które podróżują komunikacją miejską.

Słuchawki wyposażono w redukującą hałas ruchomą cewkę. Dzięki specjalnej budowie, strona akustyczna przetworników jest bardziej bogata i jednocześnie delikatnie podkreśla jakość poszczególnych dźwięków. Budowa ta ma również dodatkową zaletę:  włączenie redukcji szumów w mniejszym stopniu wpływa na pogorszenie jakości dźwięku.

Istotne jest to, że słuchawki posiadają japoński certyfikat jakości dźwięku Hi-Res Audio, co ma zapewnić odsłuch na poziomie porównywalnym z odsłuchem płyt CD.

Zobacz też:  MI MIX 3 5G z MIUI 12 w październiku?

Konstrukcje elementów redukcji szumów, klips i same docki, wykonano z aluminium serii 6.

Ponadto, słuchawki posiadają przewód z podwójnie splecionego kabla z oplotem materiałowym, co ma pozytywnie wpłynąć na wytrzymałość tego elementu. Wykorzystanie zaś materiału TPE do konstrukcji pilota, ma wydatnie zmniejszyć efekt mikrofonowy.

W Xiaomi Earphone 3, oprócz diody LED sygnalizującej pracę urządzenia, przycisków regulacji głośności / poprzedni – następny utwór, a także start – stop / odbiór – zakończenie rozmowy, znalazł się dwustopniowy suwak obsługi systemu redukcji zakłóceń zewnętrznych (50 – 1500 Hz).

Jak zapewnia Xiaomi, wbudowany w zestaw słuchawkowy akumulator o pojemności 55 mAh, ładowany za pośrednictwem portu microUSB, umożliwi dwie godziny odsłuchu muzyki lub do 12 godzin czuwania.

Niestety, prawdopodobnie słuchawki nie opuszczą rynku Państwa Środka, zatem pozostanie możliwość ich zakupu za pośrednictwem chińskich sklepów internetowych.

Zobacz też:  Mi 10 Pro Plus. Są pierwsze informacje

Źródło: news.mydriver.com za Tablety.pl


Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.