Domowa kamera Xiaomi otrzymuje certyfikat Kitemark

Domowa kamera Xiaomi otrzymuje certyfikat Kitemark

W wielu domach znajduje się zapewne system bezpieczeństwa zaprojektowany przez firmę Lei Jun’a, takich jak domowa kamera bezpieczeństwa Mi 360°. Od paru dni produkt ten jak i aplikacja zarządzająca Xiaomi Home, chwalą się ważnym certyfikatem w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony prywatności, Kitemark™.

Dwa dni temu producent ogłosił, iż Mi 360° Home Security Camera uzyskała certyfikat Kitemark™ dla domowych urządzeń IoT od British Standard Institution (BSI). Jest to firma zajmująca się poprawą standardów biznesowych i bezpieczeństwa. Aplikacja Xiaomi Home, służąca do sterowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami inteligentnego domu, również uzyskała ten certyfikat w dziedzinie bezpiecznych aplikacji cyfrowych. 

Uzyskanie certyfikatów Kitemark™ oznacza, że ​​produkty są zgodne z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa, w tym normą EN303645 wydaną przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Marka pokonuje zatem kolejny kamień milowy w nieustannych wysiłkach na rzecz ochrony bezpieczeństwa i ochrony prywatności konsumentów.

Frank Zhang, dyrektor generalny BSI Greater China, powiedział:

Cieszymy się, że Xiaomi uzyskało certyfikaty Kitemark ™ dla domowej kamery bezpieczeństwa Mi 360° oraz autorskiej aplikacji Xiaomi Home. Xiaomi dołożyło wszelkich starań, aby włączyć do swoich produktów międzynarodowy standard bezpieczeństwa i budować zaufanie konsumentów. BSI z niecierpliwością czeka na współpracę z Xiaomi w przyszłości i poprawę rozwoju ekosystemu IoT poprzez zaszczepienie większej liczby elementów oraz budowania zaufania między marką a konsumentami.


Frank Zhang

Chińska firma jest właścicielem wiodącej na świecie konsumenckiej platformy AIoT z ponad 351 milionami podłączonych urządzeń oraz 49 milionami użytkowników. Ponadto zawsze uważa bezpieczeństwo i prywatność danych użytkownika za swój najwyższy priorytet. Dlatego też to wielki sukces dla Xiaomi, które zaimplementowało w swoim produkcie kompleksową strukturę zarządzania i technologii w celu ochrony bezpieczeństwa danychPlatforma AIOT I Xiaomi została zaakceptowana zarówno ze standardami zarządzania bezpieczeństwem ISO / IEC 2700 oraz z systemem zarządzania ochroną prywatności informacji ISO / IEC 27701 przez BSI. Jednocześnie Xiaomi opublikowało również Cyber ​​​​Security Baseline for Consumer Internet of Things Devices jak i Xiaomi IoT Privacy White Paper, kompleksowo przedstawiając w nich politykę oraz praktyki firmy w zakresie bezpieczeństwa i prywatności.

Czytaj też:  Lampa biurkowa Xiaomi Mijia Smart Lamp Lite

Źródło: XiaomiToday

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.