Czytnik e-booków Xiaomi Duokan Electronic Paper Book Pro 2

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wczoraj Xiaomi zaprezentowało i wprowadziło do sprzedaży czytnik e-booków Xiaomi Duokan Electronic Paper Book Pro 2. 

Jest on wyposażony w duży wyświetlacz typu E-ink o przekątnej 7,8″ i rozdzielczości 1872 × 1404 pikseli. Gęstość pikseli to 300 ppi. Ekran wyposażono również w specjalne 24-stopniowe, chłodne i ciepłe, dwukolorowe diody do jego podświetlania. Jest to bardzo cienkie i lekkie urządzenie o grubości 7 mm i wadze 250 g. Zasilany jest baterią o pojemności 3200 mAh, która zapewnia do 6 tygodni pracy w trybie czuwania.

Za wydajność tego urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor RK3566 wspomagany przez 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Według Xiaomi nowy czytnik e-booków ma o 109% szybszą reakcję systemu niż poprzednia jego generacja. Działa on pod kontrolą systemu operacyjnego Android 11. Według firmy jest to system operacyjny specjalnie przystosowany do ekranu typu e-ink.

Czytnik wpiera również różne metody importowania bibliotek takie jak chmury (jak przystało na chiński produkt, jedynie chińskie – np. Baidu), połączenie Wi-Fi, USB oraz Bluetooth. Obsługiwane formaty plików to między innymi .txt, .pdf, .epub oraz standardowe formaty dokumentów Office (np. .docx).

Produkt jest dostępny w przedsprzedaży w Chinach w oficjalnym sklepie Xiaomi w cenie 1299 juanów (około 860 zł), a w pierwszych dniach sprzedaży cena ta zostanie obniżona do poziomu 1199 juanów (około 780 zł).

Źródło: XiaomiToday


Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner