Bety MIUI 12 wstrzymane [+ ważna informacja dla niektórych telefonów]

Bety MIUI 12 wstrzymane [+ ważna informacja dla niektórych telefonów]

Dzisiaj w komunikacie poświęconym aktualizacji MIUI do wersji dziennej 20.12.7 zespół odpowiedzialny za przygotowanie MIUI w Chinach poinformował, iż ze względu na stopniowe przygotowywanie do wydania wersji MIUI 12.5 aktualizacje wersji rozwojowej MIUI zostają wstrzymane na bliżej nieokreślony czas, począwszy od najbliższego poniedziałku, 14 grudnia. Oznacza to, że wersja 20.12.9, która zostanie opublikowana w ten czwartek bądź piątek, będzie ostatnią aktualizacją MIUI 12, przynajmniej w jej obecnej formie, także na xiaomi.eu. Niestety nie posiadamy żadnych informacji na temat zakładanych zmian w nakładce – pozostaje czekać na nowe wersje chińskie…

Informacja dot. aktualizacji 20.12.7 – o przerwie w pkt. 1.

Również dziś, tym razem na globalnej stronie MIUI, pojawiła się aktualizacja terminarza publikacji MIUI 12 Global dla poszczególnych urządzeń. Nie wspominalibyśmy o niej, gdyby nie adnotacja, która znalazła się pod nią:

Informuje ona, iż ze względu na problemy z kompatybilnością i wydajnością w nowej nakładce do MIUI 12 nie zostaną zaktualizowane następujące modele urządzeń:

  • Redmi Y3/Redmi 7,
  • Redmi 6,
  • Redmi 6A.
Czytaj też:  [aktualizacja] MIUI 12.5 od xiaomi.eu w wersji stabilnej

Początkowo te urządzenia były na liście telefonów, które otrzymają aktualizację, zatem decyzja o ich wycofaniu z tejże listy jest dość niespodziewana. Najwyraźniej optymalizacja wymienionych telefonów pod nową wersję nakładki nie przebiegła poprawnie i z tego powodu postanowiono się z niej wycofać…

źródła: chińskie Mi Community, angielska strona MIUI

Podziel się:

Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-mail.