Android Q Beta 3 wydany – także na Xiaomi!

Android Q Beta 3 wydany – także na Xiaomi!

Dzisiaj odbyła się konferencja Google I/O, podczas której Google ogłosiło, że kolejna wersja beta Androida Q, Developer Preview 3, trafi – włącznie z Pixelami – na 21 urządzeń 13 marek, włączając w to takie urządzenia jak np. OnePlus 6T czy Xiaomi Mi Mix 3 5G i Xiaomi Mi 9. Można rzec, że “słowo stało się ciałem“, albowiem wersja beta najnowszego systemu od Google pojawiła się na stronach Xiaomi.

Od razu uprzedzamy – powyższa wersja, z uwagi na to, że nie jest to finalna wersja systemu, może, a nawet musi zawierać pewne bugi i niedociągnięcia – o czym Xiaomi wyraźnie informuje w swoim komunikacie. Na pewno nie będzie obecnie możliwe dodanie odcisku palca, niektóre funkcje będą powodować restart urządzenia, a alarmy mogą nie zadzwonić, gdy urządzenie jest wyłączone. Te i inne bugi będą poprawiane wraz z kolejnymi wydaniami. Wydania są oparte na czystym Androidzie, a nie dla MIUI – dla niektórych może się to okazać zbawieniem, dla innych przekleństwem.

Czytaj też:  Xiaomi ograniczy produkcję smartfonów

Instalacja jest niekonieczna i nieobowiązkowa. Wykonujesz ją na własne ryzyko! Ale jeśli jednak jesteś świadom tego, co robisz, i zainstalujesz tą wczesną wersję systemu, to przekaż opinię w komentarzu :)

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]