Android 5.0 dla Xiaomi w 2015

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Android 5.0 dla Xiaomi w 2015

Krótko tym razem.

Hugo Barra w wywiadzie na en.miui.com odpowiedział iż MIUI 6 na bazie Androida 5.0 Lollipop ma trafić do telefonów z serii MI już pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

Oczywiście aktualizowanymi telefonami będą MI3 i MI4, a także tablet MiPad.
Android 5.0 jest w planach dla modeli Redmi jednak na razie nie ma żadnego terminu.

Nowe MIUI prawdopodobnie nie będzie wizualnie zmienione w stosunku do tego co widzimy teraz, zmieni się jednak kernel i dodane zostaną wszelkie funkcje i mechanizmy z nowego Androida – w tym ART.

194400kfcjdxu8ctj81oe1.jpg.thumb

Całość wywiadu tutaj.

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • checkmate

  Lepiej późno niż wcale :D

  • jordan87

   Późno? Jeśli faktycznie będzie to pierwszy kwartał to będzie BARDZO szybko.

   • checkmate

    Nie widzisz sarkazmu? :>

    btw. KitKata wydali łaskawie po jakim czasie od premiery? Półtora roku? Tu niby zapowiedzieli, ale jak wiadomo w przypadku Xiaomi – różnie to jednak bywa.

 • majkel

  Najważniejsze jest to, że będzie i do tego pozbawione wad „wieku dziecięcego”.

 • madrid-barcelona

  Mi się tam nie spieszy. Co chwila od znajomych którzy korzystają za „lizaka” słyszę o jakichś błędach, niedoróbkach, itd. Im później tym lepiej. Być może uda się uniknąć wszelkiej maści baboli i dostaniemy go na nasze telefony później niż inni, ale dopracowany i odpicowany.

  • Maciej Szkudlarek

   dokładnie, teraz inni testują a jak nie będzie bugów to my dostaniemy :D

 • Kici kici lizaczek

  A dla mnie jest ważne, że samo MIUI się rozwija. Jaka jest baza Androida, to już mi raczej wisi, bo i tak wszystko co potrzeba już mam i to od dużo wcześniejszych wersji. Pamiętam, że 2.3.7 już było dosyć dobre, ale 4.0.3/4.0.4 było takim lekkim przełomem zarówno funkcjonalnym, jak i wizualnym. Kolejne wersje jedyne co przyniosły dla mnie, to Project Butter, reszta praktycznie bez zmian. Z pewnością bardzie te wszystkie zmiany w samym Androidzie odczuwają użytkownicy „czystej” wersji systemu, gdzie każda z funkcji jest „wow”, nawet dostęp do szybkich ustawień z poziomu paska powiadomień, co w MIUI jest od… sam nie pamiętam już jak długo. :)

 • radek

  jakiekolwiek szanse dla mi2s?

  • Ari9310

   Oczywiście, ale nie oficjalnie ;)

 • Filip Stach

  Czyli pierwszy redmik też dostanie? :P