Zasady recenzji na MIUIPolska.pl

1. Użytkowanie – dłużej niż 2 tygodnie

Abyśmy mogli należycie ocenić dane urządzenie, potrzeba czasu. Nie ma sensu ocenianie urządzenia po tygodniu – nie zawsze w ciągu jednego tygodnia da się wychwycić wszystkie potencjalne usterki i niedociągnięcia. Dlatego użytkujemy dany testowy egzemplarz przez co najmniej 2 tygodnie, najczęściej 3 tygodnie – potem powstaje recenzja, która zostaje opublikowana na stronie.

2. Nie zawsze będziemy pierwsi

MIUIPolska.pl jest witryną fanowską. Oznacza to, że poza sprzętem mobilnym zajmujemy się także innymi rzeczami, niezwiązanymi z MIUI, i działalność na stronie jest jakby działalnością, która czasem schodzi w obliczu innych ważnych rzeczy na drugi plan. My też mamy pewne obowiązki – czy to szkolne, czy to w pracy – i nie zajmujemy się MIUI i stroną “na pełen etat”, pomijając to, że artykuły i recenzje powstają praktycznie non-profit i nikt za nie nam nie płaci (jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć – PayPal jest do dyspozycji). Dlatego u nas recenzje mogą powstawać z pewnym opóźnieniem, za które oczywiście przepraszamy.

3. Porównania softów

W przypadku telefonów istnieje możliwość, że będziemy porównywać soft zainstalowany od startu na danym telefonie do innych softów, takich jak na przykład xiaomi.eu. Staramy się, aby te porównania były możliwie jak najbardziej obiektywne i nieprzesądzające o wyborze jednego czy drugiego oprogramowania – ostateczną decyzję o tym, jaki soft zostanie zainstalowany na danym telefonie, podejmie ostatecznie i tak nabywca danego telefonu.

Zasady spisano dnia 14 września 2019 r.

Podziel się: